Jakie są sztuczki na piękną skórę?

Uśmiechnięta kobieta
Starzenie się skóry jest naturalnym procesem. Polega na zmniejszaniu się biologicznej aktywności komórek ciała, zwolnieniu procesów regeneracyjnych oraz stracie zdolności adaptacyjnych cery. Przesądzająca rolę grają tu czynniki genetyczne jak też współdziałające z nimi elementy zewnętrzne. Starzenie się skóry jest nie jedynie efektem bezpośredniego upływu czasu, ale jest również następstwem działania czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych.

Kobieta
Autor: 123rtf
Źródło: 123rtf
Jednym z pierwszych oznak starzenia się skóry jest jej suchość, wywołana stratą zdolności do wiązania wody oraz zatrzymywania jej w skórze. Pokazują się drobne zmarszczki naokoło ust i oczu. Naskórek staje się coraz to cieńszy, chropawy. Wydzielanie melaniny zachodzi w sposób niejednolity, czego wynikiem są liczne brązowe plamki pojawiające się na buzi dekolcie i szyi. Krążenie krwi we włośniczkach ulega zmianie czego wynikiem jest duża kruchość naczynek włosowatych. Pogarsza się działanie włókien elastynowych, natomiast ich struktura zmniejsza się, wywołując znaczną utratę jędrności skóry a co się z tym wiąże opadnięcie owalu twarzy, tworzenie się ubytków skórnych. Czytaj również .

Jedną z metod bezoperacyjnego likwidowania bruzd i podniesienia owalu twarzy jest laseroterapia laserem frakcyjnym CO2. Jest to jedno z najnowszych osiągnięć techniki laserowej, stosowanej w medycynie estetycznej. Polega ona na uzyskaniu znacznej poprawy stanu skóry, powiązanej z jej zupełną przebudową. Lifting laserem frakcyjnym CO 2 powoduje ogrzanie głębokich warstw cery, bez odparowania tkanek. Przez wzrost ilości kolagenu jak też elastyny w naskórku, poprawia ukrwienie sprawiając, iż jej struktura ulega istotnej poprawie. Wiązka laserowa nie obejmuje całej powierzchni skóry poddawanej terapii, a wyłącznie pewną jej część w formie punktów. W owych miejscach powstają głębokie otworki poprzez jakie światło lasera przenika w głąb skóry. (Zobacz także modelowanie sylwetki) Wiązka lasera dochodzi do komórek skóry właściwej, a wręcz tkanki podskórnej. Mimo tak głębokiej ingerencji powierzchnia ogarnięta zabiegiem zostaje praktycznie nienaruszona. Pomiędzy takimi punktami mieści się istotna ilość zdrowej tkanki, dzięki której dochodzi do pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych.

Bodźce lasera wnikają w skórę do należytej głębokości tak, żeby nie spowodować poparzenia ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do regeneracji. Wskazania do wykonania zabiegu liftingu laserem frakcyjnym Co2 to: poszerzone pory, bruzdy, opadnięty owal twarzy.

Jakim sposobem znaleźć gabinet realizujący takie zabiegi w Warszawie? Nic trudnego, wystarczy wpisać w przeglądarkę wyrażenia: laser frakcyjny Warszawa .