Jakie wybierać kosmetyki do włosów? O czym pamiętać? Jakie istnieją rodzaje tych kosmetyków?

włosy
Bardzo dobre kosmetyki fryzjerskie to nie tylko jakość i cena, gdyż w takiej sytuacji nie wydajemy pieniędzy na marketing, ale płacimy za najważniejsze, czyli za rezultat, który ten kosmetyk zrobi z naszymi włosami. Gdy użyjemy kosmetyku z naprawdę dobrej półki jak również dobrze dobierzemy go do swojego typu włosów, to wtedy rezultat będzie najlepszy oraz długotrwały. Jasne jest, iż na naszym rodzimym rynku, jak również na całym świecie istnieje wiele marek oraz wytwórców, przykładowo kosmetyki alterna, jakie oferują produkty do salonów fryzjerskich.

zadbane włosy
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Takie zresztą powinny być tam używane, ponieważ każdy salon, jaki chce zyskać klientów musi koniecznie stosować najlepsze kosmetyki . Zamienniki z pewnością się nie sprawdzą, możemy być pewni, że klienci już do nas nie powrócą. Kosmetyki fryzjerskie występują pod wszelkimi postaciami. Mogą to być przykładowo farby fryzjerskie. Farby specjalistyczne wykonane są w taki sposób, iż w czasie wnikania farby we wnętrze włosa, łuski włosów są rozchylone w małym stopniu, dzięki czemu pigment, jak już się tam dostanie utrzyma się dłuższy czas.

Włos w związku z tym nie jest podatny na uszkodzenia, połysk jest w stanie utrzymać się dłuższy czas. Włos jest mniej podatny na uszkodzenia, połysk bez problemu zostanie do następnego farbowania, nie natomiast jak w przypadku farb drogeryjnych – do paru umyć głowy. Bardzo popularne kosmetyki fryzjerskie to również olejki do farby, ampułki odbudowujące strukturę włosów i tym podobne (pełna oferta). Olejki do farby to składniki, które dodaje się w celu ochronienia skóry głowy jak i włosa, przed farbą, zaś ampułki regenerujące, są nawilżające, zapobiegają wypadaniu, przetłuszczaniu się włosów. Wszystkie tego rodzaju specyfiki służą do poprawy kondycji włosa, ale i skóry głowy.

Używane są najczęściej gdy włosy są wilgotne. Jedne z nich należy spłukać, inne nie. Inny produkt to maska do włosów. Jest to kosmetyk, którego zadania to, w zależności od rodzaju, nawilżenie, zregenerowanie włosa albo też intensywna odbudowa zniszczonych włosów. Istnieją także maski, jakie mają za zadanie przeciwdziałać, na przykład są przeciw wypadaniu włosów, należy jednakże pamiętać, że powinno się kupić taką maskę, która będzie dla nas odpowiednia.