Jesienna ochrona wrażliwej skóry – jakie wybrać kosmetyki i jak potęgować ich działanie?

Krem do rąk
Pierwsze dni jesieni to ciężki okres dla wrażliwej skóry twarzy i rąk. Jak o nią dbać w czasie początkowych chłodnych dni? Mocne letnie słońce przyzwyczaiło naskórek twarzy i dłoni do upalnych temperatur. Nagłe ochłodzenie może powodować wysuszenie skóry na rękach i nieprzyjemne ściągnięcie na twarzy. Właściwe kosmetyki pomogą jednak intensywnie nawilżyć skórę i ochronić ją przed zacinającym wiatrem.

Krem brzozowy
Autor: Sylveco
Źródło: Sylveco
Krem do rąk musi zawierać przede wszystkim glicerynę i kompleks witamin A, E i F. Formułę dodatkowo wzbogacą wosk pszczeli i olej arganowy . Krem do rąk dobrze jest aplikować na ręce, gdy tylko nadarzy się okazja – dane. Zaraz po myciu, po pozmywaniu talerzy, porządkach, po powrocie do domu i koniecznie tuż przed snem. Szczególnie nocą skóra odbudowuje się najintensywniej. Raz na jakiś czas dobrze jest również nałożyć grubszą warstwę kremu i założyć bawełniane rękawiczki.

Resztki takiej maski można spłukać po kilku godzinach. Wybierając kremy do twarzy także powinno się przyjrzeć się składowi. Lepiej zrezygnować z parabenów i sztucznych barwników. Organiczne kosmetyki, wzbogacone witaminami i olejami dużo lepiej przysłużą się delikatnej skórze twarzy. Dobrze jest wybrać specjalną formułę na chłodne dni. Tego typu kremy do twarzy posiadają więcej substancji nawilżających, dzięki czemu skóra uniknie przesuszenia.

Kosmetyk warto jest wmasować jakieś pół godziny przed wyjściem na dwór. Dzięki temu będzie już działał, kiedy skóra zostanie wystawiona na chłodne powietrze. Jeśli, mimo stosowania kremów, na twarzy pojawi się nieprzyjemna sucha skóra, najlepiej ją usunąć z pomocą łagodnych peelingów. Najlepiej stosować te nawilżające, z gliceryną i wzmocnione o witaminę C.

Krem do rąk i kremy do twarzy to jednakże niewystarczająco, żeby zagwarantować pełną ochronę skóry. Należy zatroszczyć się o jej odżywianie także od wnętrza. Można wspomagać się suplementami i zielnymi naparami, np. z pokrzywy lub skrzypu. Choć to banał, warto także spożywać dużo owoców i warzyw oraz każdego dnia wypijać przynajmniej 2 litry wody mineralnej. Tu więcej: .