Każda kobieta śni o gładkiej i idealnej cerze i odpowiednio naprężonej skórze

skóra
Każda kobieta marzy o pięknej i idealnej skórze i dobrze naprężonej cerze. Niestety, w miarę upływu lat kobieca karnacja staje się wysuszona i coraz bardziej zniszczona. Dobra pielęgnacja i właściwe zabiegi do cery suchej powinny przywrócić jej elastyczność. Cera sucha jest niesłychanie łagodna. Najczęściej przybiera kolor jasnoróżowy z niedużymi przebarwieniami.

skóra
Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Pod powierzchnią skóry mogą pokazać się widoczne, rozszerzone naczynka. Cerę suchą mogą mieć nawet bardzo młode dziewczęta. W wypadku cery suchej o wiele wcześniej zaczynają pokazywać się pierwsze objawy starzenia. Odpowiednia pielęgnowanie opiera się na wykorzystywaniu odpowiednich kremów. Do zmycia makijażu powinno się używać zawiesiste i trochę tłuste produkty, które wzmocnią barierę ochronną skóry i jej nie drażnią. Krem do cery suchej powinien być w użyciu każdego dnia. Nie można zapominać o kremowaniu skóry wokół oczu. Specjalne maseczki z użyciem żelu wspomogą ochronić dłużej gładką skórę pod oczami. Przed zwiotczeniem można zabezpieczyć też skórę na szyi i wokół niej (kosmetyki do pielęgnacji cery suchej).

Krem (sprawdź kremy z filtrem) do cery suchej na noc powinien zawierać kompozycje tłuszczowe i nawilżające. Jeśli cera jest wybitnie przesuszona, trzeba uprzednio położyć na nią krem nawilżający, a po dowolnym czasie krem tłusty. Cera sucha kiepsko toleruje solarium i długie opalanie. Najlepiej raz na 7 dni wykonaj peeling enzymatyczny, który zetrze martwy warstewkę i zagwarantuje

krem
Autor: Stephen Bradley
Źródło: http://www.flickr.com

lepsze przyswajanie się kremów nawilżających. Cera sucha jest szczególnie narażona na złe działanie zanieczyszczeń środowiskowych i żywieniowych. Stosowne nawilżenie skóry zapewni nam wyłącznie płyn z wnętrza własnego ustroju. W inaczej cera (Małecka Make Up) będzie przesuszona i szybciej pokażą się na niej zmarszczki. Zachowanie świeżej i gładkiej skóry na dłużej jest wykonalne właśnie przez systematyczne nawilżanie. Pielęgnacja skóry suchej to konieczność. Kremy do cery suchej nawilżające, winny być wykorzystywane na co dzień. W ten sposób jest możliwość dłużej cieszyć się gładką, zdrową karnacją bez zmarszczek przez dłuższy czas – dowiedz się więcej o pielęgnacji skóry suchej.