Każdy chce pięknie wyglądać – twierdzi się, że o swoją urodę dbają raczej kobiety, ale to nie jest cała prawda

nogi
Prawdą jest, że salony piękności odwiedzają najczęściej kobiety. To one chcą mieć skomplikowane zabiegi, które mają im pomóc oszukać mijające lata albo pozbyć się zbędnych kilogramów.

Jednak są procedury, które robi każdy – nawet mężczyźni oraz przedszkolaki.
nogi
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi oczywiście o mycie włosów. Wydawać by się mogło, że niby nic, że nie wiadomo, po co w ogóle zaczynać taki temat. Każdy myje głowę i koniec kropka. Jednakże to nie cała prawda. Owszem, każdy myje głowę, ale czy ma pewność, że robi to prawidłowo i że używa odpowiednich preparatów Szampony do włosów są różne, tak samo jak mamy różne kremy. Dużą różnicę robi to, jakiego środka używamy. Kobiety bardziej próbują spoglądać na to, po jaki szampon sięgają w supermarkecie, panowie robią to dużo rzadziej. Wobec tego trzeba o tym głośno mówić, żeby rozszerzyć świadomość części Polaków.
szampony do włosów powinniśmy wybierać według kilku kategorii. Zazwyczaj powinniśmy spojrzeć czy jest do włosów suchych czy tłustych. Należy także dobierać szampon tak, żeby toczył bój z problemem, który nas dręczy – przykładowo brakiem połysku. Mimo to powinniśmy także pamiętać o tym, by nasz szampon jednocześnie włosy nawilżał. Należy szukać szamponów, które posiadają naturalny skład.

Jeśli spróbujemy zmniejszyć wpływ chemii na nasz organizm, to będzie to dla naszego zdrowia wielki plus. Rzecz jasna, nie chodzi tylko o szampony, ale też o naszą dietę, ale nasz organizm (również włosy) będzie nam za to wdzięczny.