Kilka nieoklepanych pomysłów na wakacje, czyli w jakie zakątki kraju wysłać dzieciaki, aby przeżyły niezapomnianą przygodę

Spływ
Z racji tego, że nadchodzą lipcowe dni matki i ojcowie myślą coraz intensywniej o tym, gdzie wysłać swoją córkę. Te najmłodsze dzieci dzionki wolne od nauki spędzają zazwyczaj na półkoloniach w rodzinnej miejscowości lub wyjeżdżają na Mazury.

Spływ
Autor: TimothyJ
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei uczniowie szkół średnich liczą na nieco bardziej niezwykłe rozrywki. Z pewnością jedną z nich mógłby być tygodniowy rejs żaglówką po mazurskich jeziorach. Trzeba jednak nie zapominać o tym, że nie tylko północ Polski oferuje relaksujący pobyt nad wodą. Podgórskie tereny najczęściej kojarzą się nam z jazdą na nartach albo pieszymi wypadami na czerwone szlaki.

Niektórzy nie pamiętają o tym, że tamtejsze rzeki bywają nie tylko siedliskiem smacznych ryb, lecz także miejscem, gdzie można naprawdę spędzić przyjemnie wolny czas. I nie chodzi teraz o to, aby całymi minutami gapić się w przepływającą wodę. Dla tych najbardziej aktywnych osób miejscowi mieszkańcy oferują rozrywki z dreszczykiem emocji, czyli dla przykładu spływy pontonowe tak samo jak przedstawiciele innych grup wiekowych, chcieliby przeżyć niezapomnianą przygodę. A bajeczną zabawę zagwarantują przecież tak spacery po górach, jak i rozrywki dostępne w hotelach. Kto jednak uwielbia sporty wodne i na co dzień chodzi na basen, z chęcią czas wolny od obowiązków zawodowych przeznaczy na spędzenie wielu godzin nad wodą. I spływy pontonowe będą wspaniałym pomysłem na efektowne wykorzystanie urlopowego czasu.

Spływy przełomem Dunajca już od bardzo dawna są główną atrakcją Pienin. Chętnych jest tak wielu, że warto odpowiednio wcześniej opłacić bilet, żeby potem nie stać w kolejce. I co ważne, w żadnym razie nie trzeba umieć pływać – każde przedsiębiorstwo organizujące spływy zarówno pontonowe, jak i kajakowe, bywa doskonale wyposażone także w kamizelki ratunkowe. A w podróż niekoniecznie trzeba wybierać się tradycyjną łodzią.

Całkowicie bezpieczne oraz niezwykle atrakcyjne są spływy pontonowe. Taką radochę można np. zafundować dobrym sąsiadom i podarować im w prezencie bilet na taką wspaniałą eskapadę. A niebanalny dar na pewno stanie się źródłem niezapomnianych emocji. Najprawdopodobniej nawet ci, którzy zazwyczaj unikają spędzania urlopowych dni nad wodą, zdecydują się wyjechać w góry i pomieszkać tam przynajmniej przez tydzień.