Komputer czy konsola – na co się zdecydować?

Na chwilę obecną absolutnie każdy fan ogólnie pojętej wirtualnej rozrywki na pewno może spotkać się z bardzo szerokimi możliwościami jeśli chodzi o wybór najlepszego dla siebie sprzętu do gier. Z jednej strony spotkamy się już z bardzo zaawansowanym sprzętem komputerowym który nie będzie miał żadnego problemu z poradzeniem sobie z nawet najbardziej wymagającymi tytułami.

Z drugiej jednak strony bardzo istotną alternatywą dla czegoś takiego są naturalnie konsole do gier takie jak ps3, które od bardzo długiego już czasu są niezwykle wręcz popularne i które posiadają bardzo szerokie grono zwolenników. Jeżeli zatem chcielibyśmy odszukać wśród nich coś rzeczywiście odpowiedniego to koniecznie musimy poświęcić trochę czasu na dokładne zapoznanie się z tymi rozwiązaniami i zastanowienie się zarówno nad ich wadami, jak i zaletami.

ps3site.pl
Źródło: http://www.morguefile.com/

Ciężko będzie jednoznacznie określić jakie z nich będzie lepsze, ponieważ wszystko zależy przede wszystkim od naszych osobistych potrzeb. Przede wszystkim komputery siłą rzeczy są o wiele bardziej uniwersalne – możemy z nich korzystać w bardzo wielu najróżniejszych celach, natomiast sama tylko zabawa to jeden z nich. Trzeba jednak pamiętać o tym, że współczesne konsole również mogą zaoferować całe mnóstwo różnych funkcji których zazwyczaj spodziewalibyśmy się tylko po komputerach, ale tak czy siak mimo wszystko nie dorównują one w tej kwestii komputerom. Jeśli więc zabawa jest dla nas tylko dodatkiem do innych funkcji, to komputer niewątpliwie będzie dla nas o wiele lepszym rozwiązaniem. Z drugiej jednak strony taki przykładowo xbox 360 kosztuje przede wszystkim znacznie mniej niż komputer gwarantujący nam porównywalną wydajność, a w dodatku nie wymaga jakichkolwiek dodatkowych modernizacji, które mogą być bardzo uciążliwe dla wszystkich posiadaczy tradycyjnych komputerów.

Na samym końcu trzeba zwrócić uwagę na to, że niektóre gry są aktualnie wydawane już tylko na konsole, czego doskonałym przykładem będzie chociażby słynne Need for Speed. Jest to z pewnością jeden z najistotniejszych argumentów przekonujących do kupna konsoli, bowiem czasami może się okazać, że jako właściciele komputera po prostu nie będziemy mogli grać w najnowsze tytuły. Tak czy inaczej możemy stwierdzić, że oba te rozwiązania posiadają zarówno wady jak i zalety, przez co naprawdę warto dobrze zastanowić się przed podjęciem jakiejkolwiek konkretnej decyzji.