Które używane na co dzień ubrania zostały wytworzone dla armii?

Narciarze
Ogólnie jest wiadome, że Mężczyźni wielokrotnie lubią rozwiązania jak najbardziej proste. Dzięki takiemu najczęściej są to także rozwiązania najbardziej wydajne.

Dotyczy to wielu dziedzin, w tym także męskiej mody.
Narciarze
Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
Niezłym owego przykładem jest budrysówka, czyli krótki płaszczyk stosowany w przeszłości przez marynarzy. Jest on zamykany na specjalistyczne kołki wytworzone z drewna lub z tworzyw sztucznych. Ułatwiało to bowiem marynarzom ubieranie budrysówki wręcz bez konieczności zdejmowania rękawiczek. Inną cechą, jaką charakteryzuje się budrysówka jest doszywany lub doczepiany na guziki kapturek czy obszerne, naszywane na grzbiet kieszenie. Budrysówka wywodzi się z angielskiej żeglugi wojennej. W obecnych czasach wraca do mody oraz jest stosowana na co dzień przez różnych ludzi nie powiązanych nawet w żadnym szczeblu z działalnością na morzu. Jeśli zatem życzysz sobie swym stylem odziewania się nawiązać do tej chlubnej historii, może właśnie budrysówka jest odpowiednim dla Twojej osoby ubraniem?
Analogiczną wojskową historię mają także spodnie (tutaj więcej o tym) chinosy. Były one wytworzone na potrzeby północnoamerykańskiego wojska bijącego się z Hiszpanami o Filipiny. Spodnie (tutaj więcej o tym) chinosy zawdzięczają swoją nazwę naturalnie Chinom a konkretnie pochodzącym z owego państwa pracownikom, jacy szyli dla amerykańskiej armii takie spodnie chinosy. Są one wyjątkowo komfortowe i dzięki temu, iż są dosyć cienkie, są dostosowane do stosowania w wysokich ciepłotach.

Spodnie chinosy są więc idealne na lato, ale można ich używać o dowolnej porze roku. Spodnie chinosy są niezwykle komfortowe oraz przyjemne w dotyku i najlepsze na co dzień, gdyż są to spodnie z bawełny.