Kulturysta latem – czyli jak ćwiczyć, aby doskonale prezentować się letnią porą

Siłownia
Marzysz o świetnym wyglądzie w t-shirtach na lato? Chcesz bez niepokojów zdjąć bluzkę na plaży oraz zachwycić swoją wybrankę rewelacyjną sylwetką? Już dziś zacznij wykonywać ćwiczenia na biceps, a będziesz pozytywnie zaskoczony rezultatami, jakie osiągniesz.

Mięśnie
Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Biceps to mięsień dwugłowy ramienia, który jest w szczególności wyczuwalny w czasie zginania ręki w łokciu. Każdy facet dbający o swój wygląd pragnie mieć jak największe bicepsy, zaznaczające się nawet bez ich napinania. Nie da się zaprzeczyć, że takie mięśnie są bardzo efektowne, zwłaszcza gdy reszta figury również nie pozostawia nic do życzenia. Jak ćwiczyć mięśnie dwugłowe?

Najważniejsze to pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym sprawnie osiągniemy pożądane rezultaty. Po pierwsze nie prostujemy ramion do końca, co jest częstym błędem osób rozpoczynających takie treningi. Po drugie trzeba powoli wykonywać fazę opuszczania ciężaru.

Faza podnoszenia zaś powinna być szybsza i trzeba stale pamiętać o bezbłędności robienia poszczególnych ruchów. Należy też właściwie dobrać ciężar, by nie okazało się, że po pierwszym treningu przesililiśmy mięśnie i teraz potrzeba nam paru dni odpoczynku.

Jednym ze szczególnie popularnych ćwiczeń na bicepsy, jakie możesz wykonywać w domu, jest podnoszenie ramion ze sztangielkami. Niestety nie przez każdego ćwiczenie to przeprowadzane jest prawidłowo, dlatego za pierwszym razem najlepiej jest iść na siłownię, aby trener starannie pokazał nam, w jaki sposób wykonywać ruchy. Przede wszystkim nie można kiwać się podczas ćwiczeń, nie uginać tułowia i należy trzymać głowę prosto.

Niezwykle ważne jest również pamiętanie o konieczności utrzymania nieruchomych barków, łokci natomiast blisko ciała. Idąc na spotkanie z trenerem możesz prosić o kompletny zestaw ćwiczeń, dzięki którym szybko wypracujesz mięśnie i nie narazisz się na ryzyko kontuzji.

Ćwiczenia najkorzystniej jest robić w seriach. Jeśli w związku z tym jak praktycznie każdy mężczyzna chcesz mieć umięśnione, rewelacyjnie prezentujące się ramiona, ćwiczenia na biceps znakomicie Ci w tym pomogą. Wystarczy odrobinę systematyczności oraz odpowiednie ćwiczenia, a będziesz zadowolony ze swojego odbicia w lustrze oraz chętnie poszczycisz się bicepsem przed znajomymi.