Lato – idealny czas na trening kulturystyczny

kulturysta w czapeczce z daszkiem
Chociaż zaprawiony w boju kulturysta wie, iż treningi należy wykonywać regularnie przez cały rok, wszystkie pory roku mają swoje cechy charakterystyczne. Planując trening opłaca się uwzględnić aktualną aurę. Ćwiczenia na świeżym powietrzu mogą skutkować umiarkowanym zmęczeniem ciała, a co za tym idzie lepszymi rezultatami treningu.

W drugiej połowie roku, gdy wzrasta zapotrzebowanie organizmu na kalorie i dieta wygląda trochę odmiennie niż w sezonie letnim, warto postawić na trening ogólny, który pomoże uzyskać prawidłową wagę oraz wytrenować kondycję. Ćwiczenia złożone świetnie wpływają na ogólne ukształtowanie figury, spalenie tłuszczu i wstępne zarysowanie mięśni. Letni skwar to natomiast idealny czas na ćwiczenia izolowane, czyli takie, które zmuszają do pracy tylko jedną grupę mięśni. Trening tego rodzaju pozwala uzyskać wymarzoną rzeźbę konkretnej części ciała przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Jeśli latem nie masz ochoty na strumienie potu, ćwiczenia izolowane będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj porady doteyczące ćwiczeń izolowanych.

ćwiczenia na siłowni
Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Częstym błędem – szczególnie wśród mężczyzn ćwiczących kulturystykę, jest skupianie się na górnych partiach ciała. Trenujemy tricepsy, klatę i kark, a przecież trening nóg jest tak samo ważny. Zobacz tutaj. W przypadku ćwiczeń izolowanych możemy rozróżnić ćwiczenia ud i pośladków oraz ćwiczenia łydki. Oczywiście, jest to wyłącznie uproszczony podział na poszczególne partie ciała, natomiast skuteczny izolowany trening nóg skupia się na wybranych mięśniach.

Wielką zaletą okresu letniego jest to, iż ćwiczenia można realizować praktycznie wszędzie. Osobom stawiającym pierwsze kroki w kulturystyce polecane są specjalistyczne przyrządy do ćwiczeń, bo ograniczają one możliwości ruchowe i w ten sposób minimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji, natomiast osoby bardziej doświadczone mogą bez obaw realizować plan treningowy na łonie natury – co w przypadku słonecznej pogody może być dodatkową mobilizacją do treningu. Jednocześnie poprawimy za darmo koloryt skóry, a nie od dziś wiadome jest, iż delikatna opalenizna doskonale podkreśla rzeźbę mięśni, jak i całość sylwetki kulturysty.