Lekarstwo na wszystkie zdrowotne uszczerbki

medycyna
Dzisiejsza medycyna jest zaawansowana jak nigdy wcześniej. Znaczniejsza skuteczność w walce z nowotworami, lepsze możliwości w chirurgi estetycznej oraz transplantologii, nowiny w optyce i ginekologii. Większość istniejących obecnie chorób można wyleczyć lub przynajmniej złagodzić symptomy za pomocą farmaceutyków. Istnieją także dolegliwości nie do końca niebezpieczne, ale bardzo przykre, bez przeszkody leczone obecnie, jak np. operacja zeza u dzieci czy chirurgiczne pozbywanie się blizn i tatuaży.

tatuaże
Autor: tara hunt
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie tatuaży

Niejednokrotnie zdarza się u osób dojrzałych, że żałują oni swoich decyzji z przeszłości, które okazały się nieodwracalne. Do tego typu kłopotów należą tatuaże wykonane w okresie buntu, a niepożądane w dorosłym życiu. Można zawsze zasłonić jeden tatuaż drugim, jednak nie jest to alternatywa pożądana dla osób nie pragnących mieć trwałych ozdób na swej ciele. Im z pomocą przychodzi chirurg plastyczny, posiadający odpowiedni laser, usuwający każdego rodzaju tusze umieszczone podskórnie. Jest to zabieg drogi oraz bolesny, ale na pewno efekt jest tego wart.Korekcja wzroku

Jeszcze z dzieciństwa pewnie pamiętamy czasy, kiedy koleżanki z widocznymi ułomnościami twarzy były wyszydzane przez wszystkich. Obecnie, na całe szczęście medycyna jest na tyle zaawansowana, że przychodzi z pomocą również takim ludziom. Dzięki laserowym operacjom oczu, optyk jest w stanie usunąć jaskrę, poprawić wzrok, a nawet korekcja zeza jest mu nie obca. Osoby z trwałymi ubytkami wzrokowymi mają szansę na normalne życie bez okularów i soczewek kontaktowych. Zabiegi tego rodzaju są nierzadko darmowe, jak na przykład operacja zeza u dzieci, czy pozbycie się bardzo dużej wady wzroku, uniemożliwiającej egzystencję.

wizyta u lekarza
Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Transplantologia

Największe zmiany w poprzedniej dekadzie, nastąpiły w dziedzinie transplantologi, zwłaszcza tej dotyczącej skóry. Medycy posiadają narzędzia i umiejętności, ułatwiające przeszczep skóry z innej części ciała, na zwęglone lub zniszczone fragmenty twarzy. W Chinach ekspertom udało się zaaplikować choremu tkankę pochodzącą od trzody chlewnej. Jest to krok do przodu i ratunek dla osób, które zostały pokrzywdzone w pożarach, wybuchach czy z powodu kwasu rozlanego na twarz. Nauka nieustannie się rozwija, pomagając pacjentom żyć godnie i zdrowo – operacja zeza u dzieci. Korekcja wzroku, transplantacja skóry, usuwanie tatuaży – to tylko kilka z rzeszy nowych możliwości, często dostępnych bezpłatnie.