Lśniące włosy

zdrowe włosy
Każda kobieta marzy o pięknych włosach, które są oznaką zdrowia.Szampony i odżywki są podstawą codziennej pielęgnacji.

Zwłaszcza jeśli nie nie stosujesz farby do włosów,nie musisz martwić się o ich wygląd. Znacznie więcej czasu na pielęgnację powinny poświęcić panie, które często zmieniają kolor włosów. Powód takiego stanu rzeczy, to chemiczny skład farb, które mocno je wysuszają.

Ten nasz link prowadzi do materiału, który ma unikalne treści – na pewno Cię zaciekawią i będą przydatne.

W takim wypadku powinno się oprócz typowej odżywki, zastosować dodatkowe środki pielęgnacji, przykładowo maski z proteinami jedwabiu lub oleje do włosów, np. arganowy czy jojoba.

Najlepiej stosować naturalne kosmetyki do włosów, które nie mają w składzie chociażby silikonów. Na przykład silikony to substancje, które z jednej strony ładnie nabłyszczają włosy, ale z drugiej bardzo je obciążają, powoduje, że szybciej się przetłuszczają. Podobnie jak organiczne kosmetyki do ciała, naturalne szampony i odżywki, zawierają większą ilość składników pielęgnacyjnych, pochodzenia roślinnego.

Tak na prawdę należy dbać zwłaszcza o skórę głowy i dobierać szampon odpowiedni dla nas.

Modne fryzury i upięcia
Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli włosy często się przetłuszczają, to oznacza, że mamy skórę łojotokową i powinniśmy ją odpowiednio oczyszczać. Warto o tym pamiętać, ponieważ możemy mieć również większą skłonność do łupieżu. Należy także uważnie wybierać szampon w przypadku atopowej skóry. Wówczas kupujmy w kosmetyki o jak naturalny składzie. Idealnie sprawdzą się także preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry dziecięcej lub produkty z apteki (źródło).

Oprócz stosowania kosmetyków do włosów należy pamiętać o kilku elementarnych zasadach codziennej pielęgnacji. W pierwszej kolejności unikać stosowania urządzeń, takich jak prostownica Jeśli już koniecznie musimy z nich skorzystać, dobrze jest zastosować specjalny preparat chroniący włos przed działaniem wysokiej temperatury. Poradnik na Trzeba też dokładnie wypłukać włosy po umyciu, najlepiej chłodną wodą. Mokrych włosów nie należy szczotkować, ani mocno wycierać ręcznikiem, gdyż w tak właśnie niszczymy ich budowę i pozbawiamy blasku. Gdy kończymy suszyć włosy, przełączmy suszarkę na zimny nawiew. To najlepszy sposób, aby zamknąć łuski włosa, wygładzając fryzurę.