Łupież okazuje się rzeczywiście nieprzyjemną dolegliwością, walcz z nim przy użyciu domowych środków

włosy
Łupież staje się wyjątkowo nieprzyjemną oraz wstydliwą dolegliwością, która wyraźnie wpływa na samopoczucie i poczucie wartości człowieka. Polega ona na zbytnim złuszczaniu się skóry głowy, co przejawia się sypaniem z włosów nieestetycznych białych płatków, które pokrywają odzież. Występowanie łupieżu może mieć charakter zdrowotny, ale w licznych sytuacjach wiąże się z niewłaściwą pielęgnacją skóry głowy, jak też zbyt częstym wykorzystaniem preparatów do stylizacji oraz pielęgnacji włosów.

dowiedz się więcej
Autor: ZF Polpharma SA
Źródło: ZF Polpharma SA

Czy domowe kosmetyki (kosmetyki bez chemii) pomagają na łupież?

Kiedy człowiek dostrzega u siebie problem z łupieżem, pragnie jak najszybciej reagować, ponieważ jest to zmiana szczególnie wstydliwa i wzbudzająca dyskomfort psychiczny. Niejednokrotnie stosuje się kosmetyki przeciwłupieżowe oraz inne sposoby z regału drogerii. Tymczasem dobrze będzie pomyśleć nad naturalnymi środkami, które odnaleźć można w każdej lodówce. Łupież w ogromnej mierze spowodowany bywa problemem z przesuszeniem skóry głowy, więc może tutaj pomóc właściwa pielęgnacja i kuracja przy użyciu składników nawilżających i odżywiających.

Naturalne preparaty na łupież

Już przed laty nasze babki szukały efektywnych sposobów na leczenie łupieżu. Nie posiadając pod ręką nowoczesnych drogerii i salonów kosmetycznych, wspomagały się tym, co znalazły pod ręką. Domowe sposoby na łupież są wciąż w użyciu, gdyż pomimo upływu lat ciągle są uniwersalne i skuteczne, jak również tanie i powszechnie dostępne – kliknij w link. Zainteresowaniem radują się płukanki z ziół, jak na przykład z pokrzywy nagietka bądź rumianku. Sporą ulgę dają
włosy
Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com

także kompresy robione z oliwy z oliwek albo soku z cytryny. Wspomniane preparaty należy delikatnie wmasowywać w skórę głowy, a po kilkunastu minutach starannie spłukać.

Zamiast maski jogurt albo jajko

Włosy oraz skóra głowy wymagają odżywienia i dostaw cennych składników. Można im to zapewnić stosując odpowiednie odżywki, lub sięgając do lodówki. Naturalne sposoby są dużo tańsze oraz nie przeciążają włosów. Zamiast maseczki na włosy da się wykorzystać jogurt naturalny lub mieszankę z ubitego białka pomieszanego z żółtkiem. Taką maskę trzeba trzymać na włosach przez kilkadziesiąt minut, a później zmyć przy użyciu ciepłej wody oraz łagodnego szamponu. Gdy kłopoty z łupieżem się utrzymują, należy odwiedzić dermatologa.