Korygujące zabiegi dermatologiczne

wellderm - logo
Obecnie mamy mnóstwo możliwości, żeby poprawić niedoskonałości naszego wyglądu. Medycyna estetyczna rozwija się bardzo szybkim tempem i zapewnia nam mnóstwo wszelkiego typu zabiegów umożliwiających poprawienie stanu skóry, usunąć różnego rodzaju defekty albo poprawić to i owo. Zabiegi tego typu są raczej kosztowne, ale nie mają zazwyczaj zaporowych cen i możemy sobie na nie pozwolić.

Najczęściej wybieranym zabiegiem jest fotodepilacja. Przy użyciu fal świetlnych odpowiedniej długości dokonuje się zniszczenia cebulki włosów, zatem zabieg taki pozwala uzyskać długotrwały efekt. Im bardziej ciemne i grubsze włosy tym łatwiej, lecz obecny postęp technologii i nowe sprzęty dają możliwośc by przeprowadzić tego rodzaju depilację również na cieńszych i jaśniejszych włosach. Średnia cena jednego zabiegu to około 100 złotych. Zazwyczaj przeprowadza się go w okolicy pach, na łydkach, usuwa się też owłosienie na twarzy, a mężczyźni często decydują się zlikwidować w ten sposób mało estetyczne owłosienie z pleców. Podczas zabiegu odczuwamy niewielki dyskomfort, osoby bardziej wrażliwe mogą czuć ból, ale zawsze mamy możliwość skorzystania z kremu znieczulającego i okładów z lodu. Fotodepilację trzeba powtórzyć kilka razy by włosy nie odrastały.

Równie często wykonywanym u pań zabiegiem jest mikrodermabrazja (spójrz na to). To mechaniczne złuszczenie naskórka, stymulujące komórki do działania i polepszające wygląd skóry. Czasem nawet po zabiegu mikrodermabrazji wygładzają się niewielkie zmarszczki, lecz głównym jego celem jest nadanie skórze lepszego wyglądu, pozbycie się niewielkich przebarwień i zmian. Ostatnimi czasy zabiegi takie coraz częściej robi się wykorzystując laser.

Jeśli chcesz odnaleźć naprawdę niezwykle porządne źródło, zerknij na tekst (http://www.gabinet-dietetyczny.pl/), który został stworzony przez prawdziwego profesjonalistę.

Dzięki niemu dotrzeć można do głębszych warstw skóry, cała procedura jest krótsza i skóra szybciej dochodzi do formy. Trzeba bardzo uważać przez kilka dni, nie powinnyśmy eksponować skóry na promieniowanie słoneczne. Najlepiej przez kilka dni unikać słońca, używać nawilżających kremów z wysokimi filtrami, bo inaczej grożą nam przebarwienia i cały efekt zabiegu na nic.

wellderm - logo
Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Inny często wykonywany zabieg to zamykanie naczynek. Małe poszerzone naczynka można zamknąć przy pomocy lasera, większe używając właściwie dobranych preparatów leczniczych – to tak zwana skleroterapia. Efektem zabiegu jest obkurczenie naczynek i spowodowanie ich zasklepienia, dzięki czemu znikają ze skóry szpecące czerwone czy fioletowe kreski.

Problemem dla wielu pacjentów są tez blizny. Usuwanie blizn to zabieg nieco bardziej skomplikowany, ale także można go wykonać przy użyciu lasera. Dopiero przy większych zmianach wykonuje się go chirurgicznie. Jakiego typu leczenie będzie dla nas najlepsze – o tym w każdym wypadku decyduje lekarz po rozmowie i dokładnym obejrzeniu zmiany. Dermatologia estetyczna to nie tylko zabiegi umożliwiające pozbycie się defektów. Możemy również dla przykładu skorygować wygląd powiek, wypełnić zmarszczki czy zdecydować się na powiększanie ust (źródła). Zabieg trwa chwilę, rezultat trzyma się dość długo – czasem nawet dłużej niż rok – to zależy od wykorzystanych wypełniaczy a także od naszego organizmu. Nie da się ustalić tego dokładnie.

Zabiegi dermatologii kosmetycznej pozwalają nie tylko na poprawę wyglądu. Zazwyczaj dzięki niewielkiej zmianie nabieramy pewności siebie, nasza samoocena jest wyższa i o wiele lepiej się czujemy. Jeżeli znajdziemy wysokiej klasy klinikę nic nam nie grozi.