Metody na urządzenie siłowni

rower
Posiadasz nieco metrażu na zbyciu? Lubisz dbać o swoją formę i często ćwiczysz? Nienawidzisz pełnych sal na siłowni? Denerwujesz się, gdy tam, gdzie chodzisz wszystkie bieżnie są w użytku? Chcesz oszczędzić nieco kasy? Jeśli przytaknąłeś na wszystkie te sprawy, idealnym rozwiązaniem dla ciebie jest zbudowanie prywatnej sali treningowej w w miejscu zamieszkania.

Sprzęt sportowy, Stepper Hop Sport
Autor: Hop Sport
Źródło: Sport-Shop.pl
Konieczne jest wygospodarowanie przynajmniej 15 m2, abyś dostał wygodne warunki do ćwiczenia. Wstawianie bieżni może okazać się kiepskim pomysłem, ale już zgrabne rowerki treningowe z pewnością da się wcisnąć. Pomyśl także nad zamontowaniem orbitreka, który pozwala ćwiczyć równolegle nogi i ramiona.

W dobrze zaopatrzonej siłowni powinna znajdować się praktyczka ławka treningowa, która nadaje się do wykonywania wielu typów aktywności, m.in. wyciskania sztangi oraz brzuszków. Alternatywną,zabierającą sporo mniej powierzchni opcją, jest porządny atlas treningowy. Przy kupowaniu tego typu maszyny zwróć uwagę, czy umożliwia on stymulowanie klatki piersiowej z różnych kątów i czy można na nim wykonywać również ćwiczenia na inne partie.
Na twojej domowej siłowni (dodaj serwis do stron zaufanych) powinna się także znajdować gryf, na który założysz krążki obciążenia.

Autor: Sport-shop.pl

Tak możesz robić efektywne ćwiczenia złożone, takie jak np. zarzuty na klatkę. Wiedz, że to treningi tego rodzaju najsilniej pobudzają twoje mięśnie do rozrostu. Dobrze jest oczywiście też zakupić sztangielki do ćwiczeń mięśni kończyn górnych. Trzeba wybrać takie, które da się dowolnie skręcać, dokładając lub odejmując ciężarki. Na dobrze wyposażonej siłowni ma być także wygodnie zawieszony drążek do ćwiczeń pleców.
Jeśli masz dużo powierzchni do zajęcia, warto wykreować miejsce, w którym będziesz przechowywał zimne napoje oraz przyrządzał sobie shaki. Żeby ćwiczenia lepiej szły, zastanów się nad montażem np. telewizora, ulokowanego w dobrym punkcie w pomieszczeniu.