Odzież militarna

buty wojskowe
Produkty z demobilu to te, które były wykorzystywane przez wojsko, a później znalazły się w sprzedaży. Są to zazwyczaj rozmaite części odzieży oraz rozmaite akcesoria użytkowe i gadżety. Chętnie nabywane są różnorodne dodatki do odzieży, jak na przykład plecaki czy paski. Kultowym już dodatkiem, który najczęściej nabywany jest w ten sposób, jest plecak tak zwana kostka. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kwadratowemu kształtowi. Plecaki takie są popularne wśród przedstawicieli subkultur, szczególnie pośród miłośników ciężkiej muzyki.

Nagminnie na koncertach, ale również na ulicach można zobaczyć ludzi, którzy mają takie plecaki. Zazwyczaj ozdabiane są naszywkami z nazwami grup muzycznych i innymi treściami. Oprócz tego ogólnie rzeczy z demobilu posiadają swoją charakterystyczną grupę klientów. Są to w większości popularyzatorzy rekonstrukcji historycznych, którzy na przykład często wykorzystują umundurowanie rozmaitych armii, jak również ludzie interesujący się szkołą przetrwania i inni. Ogólnie włóczka na sweter tego typu jest stosunkowo tania i nadaje się do noszenia w terenie.

Wojsko
Autor: UNC – CFC – USFK
Źródło: http://www.flickr.com

Ubrania

Co najważniejsze, w demobilu jest stosunkowo niedrogo. Przykładowy ciepły polar wojskowy z demobilu jest znacznie tańszy niż taki nabyty w sklepie. Dzieje się tak dlatego że towary wojskowe z demobilu w każdym przypadku są używane, zatem muszą kosztować mniej. Poza tym w sklepach takich zwykle można kupić części umundurowania armii z różnych miejsc świata.

Tego typu ubiór może zainteresować miłośników badania dziejów. Przede wszystkim jednak w większości przypadków ubrania tego rodzaju wykorzystywane są przez osoby grające w paintball lub strzelające z broni typu ASG. Najważniejszą zaletą takiego ubrania są jego maskujące barwy, umożliwiające efektywne krycie się w lesie i na innym terenie.

Buty

W demobilu można dostać również buty. Oferowane są różnorodne obuwie wojskowe na rozmaite typy terenu, jak również na różne pory roku. Ze względu jednak na ograniczone możliwości prania czy czyszczenia nabywanie obuwia z demobilu nie jest najlepszym pomysłem. Ponadto sporo osób nabywa tego rodzaju buty w miejsce specjalistycznych butów górskich z uwagi na niższą cenę. Nie jest jednak wskazane nabywanie przykładowo raków do wspinaczki z demobilu, gdyż mogą być dużo bardziej zawodne niż produkty nowe, z atestami.