Modowe propozycje stworzone z myślą o kobietach na sezon jesień/zima

Płaszcz damski
Schyłek minionego roku i początek 2014 powitał nas bardzo wiosennie. Przyjemny klimat za oknem przekłamywał realne odczucia jakie powinniśmy mieć w czasie trwania tego mrożnego okresu w roku. W związku z tym nie łatwo było dobrać dopowiednią garderobę, aby nie trząść się z zimna w drodze do pracy oraz nie zgrzać się wracając z niej pod wieczór.

ma już np. Christian Dior. W swoich nieco szalonych kreacjach z poczuciem humoru pokazał sposoby łączenia części garderoby ze wzglądu na dłługość. Kolekcja projektanta pełna jest wytwornych kompletów garniturowych i niepowtarzalnych sukienek.
Matthew Williamson z drugiej strony pokazał kolekcję, kóra wydawać by się mogła mało jesienna jak dla umiarkowanych uwarunkowań klimatycznych w naszym kraju. Takie kreacjie raczej założylibyśmy na siebie niż w chłodny i deszczowy jesienny poranek. Jego projekty są bardzo kobiece, a zarazem proste i kształtne.
Interesujące pomysły pokoazała także Stella Mccartney. Jej pomysły są bardzo dziewczęce a jednocześnie nieco zwariowane. Według Niej w modzie powinny pozostać printy i formy geometryczne, oraz wzór garniturowej kraty rodem z lat 40-tych.
Prada pokazała swoje wyobrażenie mody jesiennej na ten rok. Z pewnością znajdą tu coś pomysły dla siebie wielbiciele niemałego zamieszania. Właśnie ta prezentuje się kolekcja znanej projektantki, która niezwykle śmiało łączy kontrasowe wzory i materiały.

kurtki i płaszcze
Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz

A co na jesień 2014 zaprojektował Valentino? Przyklasną mu zapewne entuzjaści motywów zwierzęcych: sów, motylków i piór, które znalazły się w kreacjach w ozdobnikach graficznych, wyszywanych, koronkowych i przestrzennych.
Mało barw użył w swoich projektach Balenciaga. Retro konwencja jednak wspaniale wspólgra z minimalistyczną formą ubrań. Mniej znaczy więcej – kolekcja tego projektanta na jesień 2014 (link do strony) doskonale wyraża tą definicję prostoty.

Który styl wybać dla siebie? Do jesieni pozostało jeszcze sporo czasu, a w modzie, tak jak w jak w kalendarium zajdzie jeszcze wiele zmian.