Archiwum: myślistwo

myślistwo

polowanie

Wszędzie słychać wątpliwość: gdzie się podziali Ci mężczyźni? Czy prawdziwych facetów już faktycznie nie ma?

Mówi się, że prawdziwych facetów już nie ma. Zewsząd alarmuje się, że nastała epoka narcyzów, czyli mężczyzn zapatrzonych w siebie, mężczyzn bez właściwości, bez cech, które powinny być ich największymi zaletami. Istotnie, że coś się zmieniło, lecz nie jest to jedynie wina mężczyzn. W przeszłości po prostu życie było mniej skomplikowane, dzisiaj skomplikowało się sporo rzeczy, a efekty są takie, że role społeczne i kulturowe się trochę pomieszały. Mimo wszystko, mężczyźni jako gatunek istnieją, są jednakże bardziej elastyczni niż dawniej.

Modowe stylizacje

, , ,

myśliwy

Oferta sklepu myśliwskiego – w jakim miejscu nabyć asortyment dla myśliwych

Polowanie to rozrywka znana od wieków. W przeszłości zazwyczaj polowania urządzano w domach szlacheckich, aktualnie jednak polować można bez względu na pozycje w społeczeństwie oraz stan posiadania. Rzecz jasna, polowania są także ograniczone konkretnymi przepisami prawnymi, do jakich trzeba się bezwzględnie przystosować. Na rynku istnieje sporo sklepów oferujących akcesoria myśliwskie, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Co można znaleźć w ich ofercie?

Modowe stylizacje

, , , ,

polowanie

Kim jest w dzisiejszych czasach myśliwy? Jak prezentuje się obecnie jego praca?

Wokół postaci myśliwego narosło wiele mitów, przekłamań i niezgodnych z faktami informacji. Z jednej strony to zrozumiałe, jeśli jakaś osoba zabija zwierzęta poza okresem ochronnym, to krytyka spada na całe środowisko, z drugiej zaś strony, to nieuczciwe wobec tego zasłużonego zawodu. Myśliwy to bowiem historycznie człowiek, który zajmuje się gospodarka łowiecką, a wszystko to w zgodzie z etyką i prawem łowieckim. W tym istotnie pojmowaniu jest przeciwnikiem kłusownika.

Modowe stylizacje

, , , ,