Na czym polega pielęgnacja cery wrażliwej, jakie kosmetyki stosować przy występowaniu takich problemach.

twarz
Kupując produkty do pielęgnacji ciała przede wszystkim trzeba wiedzieć, jaki rodzaj cery się ma. Wiele kosmetyków może zawierać związki i substancje, które u bardziej wrażliwych osób mogą spowodować podrażnienia czy zaczerwienienia. U części z nich objawy będą większe, u innych niewielkie, ale zawsze trzeba się lepiej przyglądnąć używanym specyfikom i pozbyć się tych powodujących podrażnienia. Czasami problemy ze skórą mogą być tak duże, że jedyną opcją może być stosowanie środków bardo delikatnych, jakie nie będą zawierały żadnych substancji podrażniających. Często problemy tego typu pojawiają się u osób, które mają skórę bardziej wrażliwą, a pielęgnacja takiej dla niejednego może być sporym wyzwaniem.

twarz
Autor: Wonder Woman
Źródło: http://www.flickr.com
Nadwrażliwość charakteryzuje się tym, że praktycznie od razu pojawiają się symptomy przy kontakcie z podrażniającym czynnikiem – pojawia się swędzenie, zaczerwienienie a w ciężkich przypadkach wysypki. Będzie to wynikać z faktu, że przez taką skórę dużo łatwiej przenikają wszystkie związki, bo zniszczona jest naturalna bariera ochronna.

Aby zapobiec taki sytuacjom trzeba przede wszystkim unikać wszystkiego, co może podrażniać. Dla większości osób pielęgnacja cery wrażliwej może się wydawać dużym wyzwaniem, ale jeśli przestrzegać się będzie paru zasad, to można wszystko dość sprawnie opanować. Najważniejszą rzeczą jest dokładny wybór kosmetyków, jakie zamierza się używać. Muszą być one oparte na jak najbardziej naturalnych substancjach, bez sztucznych dodatków. Doskonale będą się do tego nadawać żele i emulsje o odpowiednim ph, jakie nie tylko pielęgnują ale również nawilżają i łagodzą podrażnienia . Powinno się zrezygnować z mydła i pachnących płynów, zamiast nich zdecydowanie bardziej nadawały się będą naturalne olejki. Wiele sklepów ma w ofercie specjalne serie kosmetyków przeznaczone do właśnie takiej cery, posiadają one odpowiedni skład i bez problemów używane być mogą przez dużą część osób z takimi problemami. Pielęgnacja skóry wrażliwej będzie wymagać sporej regularności, ale każdy przy przestrzeganiu powyższych zasad da sobie z nią radę.