Na czym polega masaż relaksacyjny? Jak powinien być wykonywany? Co jest w tej dziedzinie najważniejsze?

portret - zdrowie
Niepokój może wywoływać wiele nieprzyjemnych dolegliwości, jak ból głowy, szyi i karku. Co więcej, może też rozwijać depresję lub choroby serca. Świetny na to wszystko jest masaż relaksacyjny.

Masaż relaksacyjny to typ masażu klasycznego. To jedna z najczęściej wybieranych form masażu. Polecany jest zwłaszcza osobom, jakie stale są spięte, zestresowane oraz pełne złych emocji. Jest najlepszy zwłaszcza na zmęczenie fizyczne, lecz również psychiczne osłabienie. Taki masaż jest całkowicie bezpieczny, a co najistotniejsze, może skorzystać z niego każda z osób, i to niezależnie od płci, wieku czy stanu zdrowia. Wykonywanie masażu takiego rodzaju to parę technik, jak głaskanie. Rozpoczyna się nim i zakańcza każdy masaż relaksacyjny.

portret - zdrowie
Autor: Magic Madzik
Źródło: http://www.flickr.com

To delikatne ruchy placów, które są pomocne w usprawnieniu krwi i limy. Pozwala to ukoić nerwy oraz zrelaksować pacjenta. Następna technika to oklepywanie. Oklepywanie jest w stanie być dość mocne, gdyż polega na wykonywaniu dynamicznych ruchów kantem dłoni. Pomaga w ukrwieniu, osłabia napięcie ciała. Następna to ugniatanie, które przypomina głaskanie, sprawdź też rehabilitacja domowa wrocław. Jest w stanie być robione wyłącznie opuszkami palców lub całymi dłońmi. Ulepsza ukrwienie. Na koniec mamy rozcieranie. To masaż dłoni zaciśniętymi w pięści. Tego rodzaju element pozwala na likwidowanie z ciała obrzęków oraz cellulitu wodnego. Oczywiście tego rodzaju masaż najbardziej korzystnie wykonywać w certyfikowanym centrum rehabilitacji, ponieważ jak zdecydujemy się na niezweryfikowanego rehabilitanta, to możemy więcej na tym stracić, niż zyskać. Jedynie profesjonalista wykona taki masaż jak najlepiej.

Terapeuta, przez rozpoczęciem masowania, powinien przeprowadzić z nami wywiad, a to z tego powodu, ażeby określić nasze preferencje oraz oczekiwania. W takim masażu dość często stosowana jest również aromaterapia, tak więc nie powinniśmy się zdziwić się, jak masażysta spyta nas o najlepsze zapachy – zobacz tutaj. Najlepiej wykonany masaż powinien obejmować wywiad z pacjentem. Taki masaż musi być zrobiony za pomocą właściwych kosmetyków, takich jak olejki eteryczne. Najlepszy masaż relaksacyjny musi być wykonywany spokojnymi, płynnymi ruchami, jakie zagwarantują poczucie spokoju oraz odprężenia.