Kupujemy produkty kosmetyczne – sklepy stacjonarne czy online?

bibułki-matujące-kosmetyki-obrazek
Kosmetyki to dla szeregu osób produkty pierwszej potrzeby. Nabywamy je dość nierzadko, gdyż wielu kosmetyków używamy nawet kilka razy każdego dnia. Powinniśmy się w związku z tym zastanowić, co zrobić, aby nabywać kosmetyki możliwie najtaniej. Czy lepsze będą sklepy tradycyjne, do których wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, czy może lepiej jest dziś robić zakupy w Internecie?

Ciężko jest jednoznacznie udzielić odpowiedzi na tak zadanie pytanie, ponieważ bywa różnie. Jeżeli potrzebne nam produkty określonej marki lub chociażby krem z filtrem, jakiego używamy od lat, koniecznie sprawdźmy propozycje w paru konkurencyjnych sklepach i na takiej podstawie wybierzmy najlepsze dla siebie rozwiązanie – zobacz te bibułki matujące. Najczęściej niższe ceny proponują sklepy online, jednak nie jest to zasadą. Zdarza się, iż sklepy tradycyjne posiadają promocje lub wyprzedaże, dzięki czemu w naszym portfelu może zostać całkiem sporo gotówki. Z zakupami online wiąże się również dodatkowy koszt – koszt przesyłki. Może się wobec tego okazać, iż potrzebny nam kosmetyk online będzie o wiele droższy niż w tradycyjnej sprzedaży.
krem-obrazek
Autor: sunshinecity
Źródło: http://www.flickr.com

Czy naprawdę nie powinniśmy nabywać kosmetyków w Internecie? Każdy przypadek trzeba analizować osobno, gdyż nie każdorazowo jest to korzystne rozwiązanie. Szczególnie korzystne może być kupno produktów kosmetycznych w większej ilości.

Jeżeli kupimy nie jedynie krem, lecz również bibułki matujące, balsam i kilka podobnych produktów, być może oszczędności zjedzą koszy wysyłki. Może też być tak, że większe zamówienie pozwoli uniknąć tej opłaty i tym samym w naszej kieszeni zostanie dużo gotówki. Kupując w sieci o wiele łatwiej również porównywać ceny konkretnych produktów, dlatego bez najmniejszych kłopotów odszukamy najlepsze promocje oraz atrakcyjne okazje cenowe – kremy z filtrem. Co więcej, sklepy online oferują też często bony albo spore rabaty w przypadku pierwszych zakupów albo zapisania się na newsletter. Winniśmy z tego rodzaju możliwości korzystać.