Najchętniej używane kosmetyki od wieków są stosowane głównie przez kobiety

kobiece usta
Artykuły pielęgnacyjne w dziedzinie skóry, to absolutnie niezbędna sprawa. Oczywiście w torebce trzydziestolatki znajdą się także kosmetyki kolorowe, niepozorne kosmetyki do opalania takie jak krem do rąk z filtrem, maseczki, puderniczki, bazy, podkłady. Pamiętajmy o tym, że rozpocząć jednak należy od środka. Z pominięciem pielęgnacji – kamuflaż może być skuteczny.

kobieta w makijażu
Autor: Aurora CuaCua
Źródło: http://www.flickr.com
Włókna kolagenowe naskórka samoistnie utracą swoją elastyczność tworząc zmarszczki mimiczne. Kiedy weźmiemy pod uwagę też niesprzyjające warunki panujące w mieście, oczywiste jest, że zachowanie odpowiedniego wyglądu skóry wymaga wsparcia. Dobry gatunkowo krem przeciwzmarszczkowy lub serum (Dermokosmetyki Serum na Ceneo) powinny sobie z tą kwestią w łatwy sposób poradzić – jak również z odżywieniem i nawilżaniem skóry.

Nadmiar obowiązków zarówno w pracy jak i w domu, skutkuje chronicznym niewyspaniem. Najwyraźniej widać to w okolicach oka. Krem pod oczy jest w takiej sprawie ratunkiem. Pomaga niwelować podkrążenia, a także odpręża delikatną skórę powieki. krem pod oczy nie musi być kosztowny, dostępne w aptekach rodzaje – na przykład na bazie świetlika, również dają świetne efekty. Natomiast jeżeli chcemy doraźnie zamaskować skutki zmęczenia, rozświetlające cienie do powiek na pewno się przydadzą.

Po męczącym dniu w pracy warto również pomyśleć o relaksującej kąpieli. Doskonałym rozwiązaniem jest napełnienie wanny gorącą wodę, dodanie do niej płynu do kąpieli, soli albo specjalnych kuleczek. I zanurzyć się w gorącej pianie na kilkadziesiąt minut. A co jeżeli nie mamy za dużo czasu? Kupmy sobie żel pod prysznic (Żele pod prysznic Puma – o miłym zapachu. Następnie, niezależnie czy była to kąpiel czy szybki prysznic, skorzystajmy z dobrego balsamu do ciała.