Zalety kosmetyków naturalnych

krem do twarzy dax
Obecnie coraz częściej sprawdzamy skład i pochodzenie różnego rodzaju produktów, których używamy codziennie. Są to tak produkty które jemy ale także wszelkiego typu środki higieniczne i pielęgnacyjne.

Wielu z nas wykonuje zwrot ku naturze i podejmuje decyzję o kupowaniu produktów nie zawierających chemicznych polepszaczy.

Więcej zalet niż wad

Ma to swoje plusy i wady. Po pierwsze kremy naturalne są – co oczywiste – pozbawione sztucznie stworzonych komponentów. Można w ich składzie znaleźć wyłącznie roślinne olejki, ekstrakty czy enzymy. Wadą takiego typu kosmetyków jest ich krótki czas przydatności do użycia. Ponieważ nie mają chemicznych konserwantów musimy zużyć je dużo szybciej niż inne kosmetyki. Producenci jednakże radzą sobie z tym doskonale, sprzedając kremy w małych pudełeczkach.

róż na policzki bourjois
Autor: Chris Isherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy idzie o doskonałe naturalne kosmetyki, chyba pierwsze miejsce ma szampon bez sls oparte na indyjskich recepturach. Tworzone jest na oleju kokosowym z bardzo konkretną kompozycją naturalnych ekstraktów. W zasadzie, jego działanie ma lepsze efekty niż różnych sztucznych specyfików. Wystarczy jedynie poczytać opinie na ten temat, dla przykładu tutaj

Jak znaleźć dobry sklep
Tak naprawdę naturalne środki do pielęgnacji można znaleźć w niewielkich drogeriach, a idealnie jest wyszukać niedrogi i sprawdzony internetowy sklep z kosmetykami. Wielkie sieci czasami mają w ofercie wysokiej jakości i naturalne kosmetyki, lecz zwykle w bardzo wysokich cenach. Zdecydowanie najlepiej jest nabywać takiego typu produkty w niewielkich sklepikach i w internecie. Jest w Polsce parę sklepów, które naprawdę mogą pochwalić się doskonałą ofertą kosmetyków naturalnych z prawie każdego zakątka świata.

Bardzo prosto na nie trafić, mają doskonałe opinie w sieci, należy tylko poszukać. Nie możemy zapomnieć także, że kosmetyki naturalne również mogą uczulać. Z tego powodu warto przed zastosowaniem na większej powierzchni ciała, zrobić próbę uczuleniową. Wtedy będziemy wiedzieć, czy możemy pozostać przy tych kosmetykach, czy będziemy musieli poszukać jeszcze delikatniejszych. Z pewnością je znajdziemy, gdyż natura daje nam bardzo wiele.