Najbardziej odpowiednie kosmetyki naturalne na każdą porę roku.

krem na zimę
Jako, że są kosmetyki wielozadaniowe, czyli takie których używają wszyscy, przeprowadzimy dzisiaj mały przegląd przez te najbardziej lubiane. Jak nie trudno się domyślić chodzi o krem do rąk oraz krem do twarzy. Skoki temperatur, suche powietrze w grzanych pomieszczeniach, a do tego wiatr i mróz, lub działania promieni słonecznych – o zbliżającej się zimie lub lecie w pierwszej kolejności przypominają nam ręce oraz buzia.

Pod wpływem podmienionych wyżej czynników skóra staje się przesuszona i drapiąca. Bez prawidłowej pielęgnacji podrażniona skóra zaczyna pękać, aż zaczerwienieniom towarzyszą drobne ranki.

kosmetyki
Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku kremu do twarzy – jak zwykle, zakup uzależniony jest od wartości produktu, a ta jak wiadomo jest nadzwyczaj różna. Krem nawilżający Aquasource Biotherm to krem-żel do skóry normalnej oraz mieszanej, który posiada wyjątkowe związanie wody komórkowej, czystego Planktonu Termalnego oraz Mannozy w celu dokładnego nawilżenia kilku warstw komórkowych skóry. Jego cena to 169 zł. Kolejny nawilżające kremy do twarzy to trochę tańsze (99 zł) kremy do twarzy skutecznie nawilżające na dzień Dr Irena Eris. Ich nowy kompleks 24H Hydro Term Complex silnie nawilża skórę na poziomie komórkowym jak również tworzy czynną hydro-aktywną, drobną powłokę zabezpieczającą przed wysuszeniem. Ostatnim , godnym uwagi nawilżającym kremem to A THERAPY – krem dynamicznie nawilżający z skutecznym hydro kompleksem oraz kwasem hialuronowym. Jest zasobny w składniki nawilżające i ochrania przed przesuszeniem i także likwiduje nieprzyjemne odczucie ściągnięcia skóry, przywracając jej giętkość (23 zł/50 ml).

Przechodząc do wyrobów do rąk dobrze jest wspomnieć o tego typu kremach jak: Ochronny krem do rąk Oillan, który wydaje się doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczy skóry wrażliwej bądź łuszczącej się. Krem zawiera intensywnie nawilżający ekstrakt z alg antarktycznych i dodatkowo ochronny i wygładzający olej parafinowy. Cena: 5,90 zł/50 ml, podobnie z linii AA esencja do rąk wzbogacony natłuszczającym masłem shea, wyciszającą allantoiną i dodatkowo służącymi paznokciom biotyną jak również witaminą E. Koszt ok. 10 zł/100 ml. Czytaj więcej: blog.

Podobnie krem do twarzy jaki i krem do rąk powinien być dobrze dobrany do naszej skóry. Jeśli dostrzeżesz, że z Twoją skórą dzieją się dziwne rzeczy, powinno się natychmiast odstawić kosmetyk oraz skontaktować się z lekarzem .