Najpopularniejsze kosmetyki od wielu lat są stosowane głównie przez kobiety

images
Kosmetyki od wielu lat są stosowane w większości przez kobiety, a w mniejszym stopniu także przez mężczyzn. Występują w wielu różnych formach. Ich zastosowanie również jest zróżnicowane; kosmetyki dzieli się na służące do mycia (mydła, żele, żele pod prysznic czy do demakijażu), do ochrony cery (kosmetyki do opalania), nawilżania (kremy), zmiany zapachu (dezodoranty, wody toaletowe) oraz ulepszania wyglądu (wszelkiego rodzaju kosmetyki kolorowe).

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się aktualnie kosmetyki wyszczuplające, występujące także w różnych postaciach.

Autor: Gosh

Kosmetyki (WWW) nawilżająceTen rodzaj środków używany jest do pielęgnacji cery zniszczonej i wysuszonej. Zalicza się tu przede wszystkim różnego rodzaju kremy (clarins). Jednym z typów jest krem przeciwzmarszczkowy, który poza nawilżaniem ma za zadanie poprawiać kondycję cery oraz zapobiegać jej starzeniu. Inne kosmetyki służące do nawilżania to balsamy do ciała, a także niektóre środki myjące zawierające określone substancje (mogą to być niektóre żele pod prysznic czy mydła). preparaty takie można również podzielić ze względu na część ciała, do pielęgnacji której są wykorzystywane, a także na porę dnia, w której trzeba ich używać. Do najpopularniejszych zaliczyć można: krem do rąk i paznokci, krem na uszkodzone pięty oraz krem pod oczy (np. polecane kosmetyki dermalogica).

Kosmetyki prowadzące do zmiany wygląduIstnieje szeroka gama kosmetyków, służących do tymczasowej zmiany wyglądu. Jednym z najpopularniejszych i stosowanych przez ogromną liczbę kobiet jest tusz do rzęs. Równym powodzeniem cieszą się kolorowe lakiery do paznokci. Odrębną grupę stanowią środki do włosów do których należą farby czy lakiery. Te ostatnie służą do utrzymania uczesania tak samo jak żel. Chętnie używane są również cienie do powiek, kredki do oczu oraz do ust, szminki i błyszczyki. Wiele kobiet używa także pudrów, fluidów oraz różu na policzki. Makijaż ( wizaż szkoła wrocław ) tego rodzaju jest tymczasowy. Dostępne są jednak sposoby na permanentną zmianę wyglądu, do których zaliczyć można makijaż permanentny. Osobnym tematem jest opcja zmiany wyglądu za pomocą operacji plastycznych.

Źródło: Tigerandbear