Najpopularniejsze urządzenia do domowej siłowni

siłownia
Jeśli zdecydowałeś się dbać o tężyznę fizyczną i zapisałeś się na siłownię, z pewnością wkurza cię tam parę spraw. Bardzo często sala jest zatłoczona i trenujacy zabierają sprzęt, więc musisz czekać cierpliwie na swoją kolej. Bywa tak, że na siłowni brakuje sprzętu, takiego jak na przykład orbiterek, przez co nie nie ma możliwości zaliczania danych ćwiczeń.

Autor: Sport-shop.pl

Zazwyczaj menager siłowni serwuje trenującym telewizję muzyczną, co każdemu, kto posiadać nieco zmysłu muzycznego będzie psuć trening i skłaniać do zakładania odtwarzacza mp3. Dodatkowo niektóre siłownie dyktują dość wysokie ceny, dlatego miesiące systematycznych treningów mogą wiele kosztować.

Rozwiązaniem na te wszystkie problemy może okazać się skontrusowanie prywatnej siłowni (kliknij odnośnik) w domu. Jeżeli dysponujesz odpowiednią powierzchnią oraz gotówką, możesz już nie myśleć o głośnej sali i komfortowo trenować we własnych czterech kątach Oto kilka sprzętów, które trzeba zdobyć:

Autor: iStock.com

- bieżnie (promocyjne ceny biezni thorn) – bardzo praktyczna maszyna, gdy za oknem mrozy i śniegi, a ty boisz się przeziębienia, a równocześnie pragniesz utrzymać formę. Trzeba nabyć bieżnię, która zapewnia szereg interesujących funkcji, takich jak na przykład pozorowanie trudnego terenu. W ten sposób poczujesz się, jakbyś biegał po powietrzu. Dużo opcji może też ułatwić robienie efektywnych treningów spalających tkankę tłuszczową, takich jak HIIT.

- innym sposobem na trening może stać się rower (Pompka nożna z manometrem) stacjonarny (rowerki treningowe). O ile w letnie dni trenujesz kolarstwo, zakup roweru stacjonarnego do pokoju jest absolutnie niezbędne, by podtrzymać wytrzymałość

.

- wielofunkcyjna ławeczka. Najlepsze w treningu siłowym są bez wątpienia serie na wolnych ciężarach, więc zakupem obowiązkowym staje się ławeczka z podtrzymywaczami oraz gryf z ciężarami.

- sztangielki} – kolejna obowiązkowa pozycja w prywatnej siłowni, potrzebne do stymulacji wielu części ciała. Najlepiej wybrać typy do samodzielnego komponowania obciążenia.

- drążek – zawieść go w wejściu. Ważny element do dobre stymulowania mięśni pleców.

Źródło: