Nieodzowny przybornik wszelkiego faceta – maszynki do golenia oraz przybornik do paznokci

brzytwa
Mężczyźni, jacy golą się na co dzień, niewątpliwie pragną, aby ich skóra wyglądała potem nieposzlakowanie. W tym celu należy oczywiście używać towarów do golenia wysokiej jakości, oraz także najlepszych, jakościowych kosmetyków do golenia.

zestaw do golenia
Autor: Jody Bowie
Źródło: http://www.flickr.com

Bezsprzecznie każdy mężczyzna winien posiadać właściwą, jakościową maszynkę do golenia od renomowanej firmy. Naturalnie oryginalne maszynki do golenia trochę kosztują, jednakże golenie (polecamy polecane) takimi maszynkami jest sporo szybsze i prostsze. Dodatkowo solidne maszynki nie powodują podrażnień, nie ma również kłopotów z wrastającym zarostem. Polecaną maszynką jest merkur solingen 41c (zobacz: Sklep jaka jest repliką maszynki Gillette z 1904 roku. Maszynka ta jest lekko agresywna, posiada otwarty grzebień, dzięki temu golenie większego zarostu jest bardzo wygodne i komfortowe, a także posiada wygodną, antypoślizgową rączkę. Osoby, jakim zależy na wygodzie, bezproblemowym oraz dokładnym goleniu i kapitalnym rezultacie, na pewno będą zadowolone z tego typu maszynki.

maszynka do golenia
Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy panowie, zamiast maszynek, lubią tradycyjne, dawne metody golenia za sprawą brzytwy. Golenie brzytwą jest niezmiernie dokładne, skutek nieraz jest jeszcze lepszy aniżeli w przypadku maszynki. Niemniej trzeba pamiętać, żeby brzytwa zawsze była idealnie naostrzona, w związku z tym użyteczny okaże się kamień do ostrzenia brzytwy – polecane kamienie do ostrzenia brzytw.

Zestawy do ostrzenia brzytew niewątpliwie łatwo odnajdziemy w sklepach online, w skład takiego zestawu w wielu przypadkach wchodzi też podkładka antypoślizgowa, kratka do regeneracji kamieni bądź skórzany pas do ostrzenia. Prócz zarostu, każdy mężczyzna winien także dbać o wygląd swoich dłoni i paznokci, wobec tego użyteczny będzie też przybornik do paznokci. W przyborniku do paznokci odkryjemy każde nieodzowne rzeczy (zobacz: sprawdzone przyborniki do paznokci), takie jak nożyczki do paznokci, cęgi lub obcinacze.