Innowacyjne zabiegi estetyczne o czym należy pamiętać przed konsultacją w punkcie specjalistycznym

images
Autor: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog

Obecnie znacznie więcej uwagi poświęca się aprawom wyglądu zewnętrznego, a także powstrzymaniu efektów starzenia. Coraz więcej osób poddaje się zabiegom kosmetycznym. Liczba gabinetów także się zwiększa. Na dzień dzisiejszy salony kosmetyczne znajdują się zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Ich oferta także nieprzerwanie ulega poszerzeniu. Zwroty takie jak mikrodermabrazja (serdecznie zapraszam) nie brzmią już zupełnie obco. Nazwy zabiegów wchodzą do codziennego języka, a same zabiegi dla niektórych także są już codziennością.

Zabiegi na skórę

Skóra jest bardzo ważnym organem. Łatwo ulega uszkodzeniu, a również widać po niej syndromy starzenia. W celu poprawy jej wyglądu oraz kondycji stworzono całą gamę zabiegów kosmetycznych. Często korzystają z nich osoby, cierpiące na choroby skóry objawiające się trądzikiem, przebarwieniam czy piegami. Jednym z polecanych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Podobnie jak klasyczny peeling polega na usuwaniu martwego naskórka, jednak ma to miejsce przy wykorzystaniu ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Podobny jest do wymienionej wcześniej mikrodermabrazji. Ten zabieg z kolei odbywa się przy użyciu kryształków, najczęściej diamentu i również polega na złuszczaniu naskórka.

Depilacja

Coraz większą popularność zdobywa także pozbywanie się zbędnego owłosienia u kosmetyczki. Usuwanie owłosienia na własną rękę najczęściej jest bowiem ogromnie czasochłonna, a jej akutki bardzo nietrwałe. Jest wiele sposobów depilacji, na przykład gorącym woskiem. Do coraz częściej używanych metod współczesnych zalicza się fotodepilacja. Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do usuwania włosów, jak również do powolnego osłabiania ich cebulek, co powoduje, że nie odrastają. Jest to metoda nie bardzo bolesna, za to dosyć kosztowna. Dowiedz się więcej: kliknij

Pozostałe zabiegi

Wiele kobiet sięga także po zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najpopularniejszych, a przy tym najmniej bolesnych zabiegów tego rodzaju jest modelowanie ust (czytaj pełen artykuł).

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to w najnowszym wpisie (https://otosonica.pl/oferta/aparaty-sluchowe) też odnajdziesz coś, co będzie dla Ciebie wartościowe. Kliknij więc tu!

Polega to na wstrzyknięciu specjalnej substancji w usta i rozłożeniu tej substancji poprzez masaż. W większości przypadków do tego zabiegu używa się kwasu hialuronowego, który jest niegroźny dla organizmu. W niektórych przypadkach pojawia się skutek uboczny w formie czasowego obrzęku ust, który jednak stopniowo znika.

Źródło: