Zobowiązania a rozrywka, jest między nimi nieznaczna granica. Są z nami przez całe życie, zmienia się jednakże ich skala

Licówki
Są w naszym życiu czynności, które powinniśmy wykonywać, bez jakich nasze życie nie będzie takie samo. Mowa tu o obowiązkach, lecz też przyjemnościach. Do zobowiązań można zaliczyć przykładowo wizyty u lekarza, szczególnie u dentysty czy stomatologa. Skoro tam się nie pojawimy to możemy mieć ogromny problem ze stanem naszych zębów. Do zobowiązań też należą przeróżne badania, sen i jedzenie. Jednak przyjemności czają się tuż obok, a czasami nawet mieszają się z powinnościami tworząc ciekawe figury.

Wiele małych dzieci broni się przed jedzeniem. Zależnie od dziecka może to być obrzydzenie do prawie wszystkich lub jedynie kilku znienawidzonych dań. Jednakże, już dziecko (rehabilitacja niemowląt warszawa) potrafi zrozumieć, że jedzenie to obowiązek (bo głodne to przecież nieszczęśliwe i brzuch boli), jak i przyjemność (niektóre pokarmy są akceptowane lepiej i sprawiają przyjemność).
Dentysta
Autor: Zak Greant
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy stajemy się starsi zdajemy sobie coraz bardziej sprawę z tego, iż rzeczywiście obowiązek może być też przyjemnością. Jedzenie urasta do pozycji osobistego zapatrywania, akurat wybieramy takie potrawy, jakie lubimy, przynajmniej, gdy możemy. Zobacz pełną ofertę: Zabiegi w dentalcorner

To, co nie lubimy, lecz trzeba jeść traktujemy jak powinność, zaś przyjemne doznania zostawiamy na deser, różnorodne lody i słodycze. Ze spaniem również jest podobnie. Spać trzeba, lecz był taki okres u każdego z nas, że nie chcieliśmy się kłaść spać, bo albo było zbyt wcześnie, albo zabawa jeszcze trwała, albo coś innego. Noc jawiła się jako za długa nuda. Za to wstawaliśmy szybko, jeszcze przed wszystkimi i zaczynaliśmy zabawę. Czy dzisiaj, gdy mamy możliwość pospać dłużej, to śpimy czy wstajemy na równe nogi? W zdecydowanej większości śpimy, gdyż to przyjemność, jakiej dawniej nie preferowaliśmy. Niektóre przyjemności zawsze jednak są przyjemnościami, od dziecka po starość. Wszyscy bowiem chcemy miłości i jesteśmy szczęśliwi, kiedy ją otrzymujemy. Strona autora:

Wszyscy też preferujemy rozrywkę, chociaż dorosła rozrywka wygląda zupełnie odmiennie niż ta z dzieciństwa. A i być może podróże, jak kiedyś nas radowały aktualnie (na przykład nad morze czy do dużego ośrodka miejskiego, jak Warszawa czy Wrocław) są naszą pasją. Są więc rzeczy nie ulegające zmianie, jakie nic nie potrafi zmienić, które zawsze przyjmujemy w ten sam sposób.