Obuwie – zasady doboru dobrego buta.

buty
W dzisiejszych czasach obuwie jest nieodłącznym elementem powszedniego stroju, niezależnie od tego, czy jesteśmy na wakacjach, w pracy, idziemy na spotkanie w interesach czy na eleganckie przyjęcie. W połączeniu z obszerną ofertą firm produkujących obuwie na każdą okazje, bardzo prosto pogubić się w tym, co do czego pasuje i w jaki sposób dobrać odpowiednie buty do stroju. Trendy mody zmieniają się niezwykle szybko, więc jak bez asysty stylistki nie dać plamy w towarzystwie? Możemy przykładowo skorzystać z kilku porad zawartych w tym artykule.

buty ziomowe
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsza sprawa – okazja.Okazja na jaka kompletujemy nasz strój jest bardzo ważna, to ona między bogiem a prawdą dyktuje nam styl i odświętność odświętności stroju. Buty podlegają bardzo podobnym zasadom, jak pozostały elementy stroju – nie ubierzemy w końcu klapków do kościoła , czy lakierków do krótkich spodenek. Stosujmy się więc kilku reguł:- zrezygnujmy z obuwia sportowego na okazjach uznawanych za oficjalne,- nośmy tylko obuwie „luźne” do krótkich spodenek,- do strojów wieczorowych będą pasowały jedynie buty eleganckie – ubiór na „beztroskiego żaka” w garniturze i tenisówkach jest odrażający.

A gdzie obuwie kupować?Jeżeli mamy już wybraną okazję i styl naszego stroju, ważnym elementem będzie wybór sklepu. Marki obuwia różnią się między sobą jakością wykonania butów, a co jest oczywiste – także ceną. Istnieją jednak przedsiębiorstwa sprzedające w niewygórowanych cenach porządne jakościowo buty męskie jest tego najlepszym przykładem. Tworzone przez nich buty są solidne i szykowne. W końcu statystyki mówią same za siebie: w tej branży niezwykle trudno o godny polecenia sklep natomiast, zawdzięczając to swej nieskazitelnej obsłudze klienta uzyskał miliony fanów, nie tylko w Polsce.

Jaki model?Musimy pamiętać, żeby dobrze zastanowić się przed kupnem odpowiedniego modelu butów, jakie nie będą pasowały na każdą okazje – np. buty damskie czółenka przykładowo daje możliwość zamiany nienoszonego obuwia, jednakże inne przedsiębiorstwa nie zawsze w taki sposób dbają o konsumenta, warto więc zastanowić się dwa razy przed dokonaniem ostatecznego wyboru.