Oczyszczanie buzi u kosmetyczki. Na czym polega? Jakie daje konsekwencje?

jędrna skóra twarzy
Oczyszczanie buzi u kosmetyczki jest określone między innymi dla pań z cerą trądzikową, które zmagają się z nadmiarem sebum albo trudnymi do usunięcia wągrami. Salony kosmetyczne proponują serię zabiegów oczyszczających określonych dla tak wymagającej cery. Nie brakuje też zabiegów dla osób z cerą suchą, a nawet z cerą naczynkową. Na czym polega oczyszczanie twarzy u kosmetyczki? Czy podobne zabiegi są bolesne? Jakie są efekty oczyszczania twarzy w gabinetach kosmetycznych?

Oczyszczanie skóry – manualne. Zabieg polega na manualnym usunięciu wągrów jak też innych zanieczyszczeń gromadzących się pod nawierzchnią skóry. Pierwszą fazą oczyszczania ręcznego będzie dokładny demakijaż twarzy. Następnie kosmetyczka wykonuje peeling w celu usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka. Potem na kilkanaście minut nakłada na buzię środek o działaniu rozmiękczającym po czym kieruje na buzię strumień pary, która rozszerza pory a także wzmaga aktywność preparatu. Potem kosmetyczka (zabiegi kosmetyczne katowice) likwiduje zalegającą w porach treść poprzez uciskanie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po wyeliminowaniu wągrów, na skórę aplikowany jest krem lub maska o działaniu łagodzącym. Ostatnią fazą zabiegu będzie nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dopasowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg jest przeznaczony dla każdego typu cery.

twarz pozbawiona zmarszczek
Autor: Lara Cores
Źródło: http://www.flickr.com

Mikrodermabrazja wodna, to zabieg oczyszczający, w czasie którego stosuje się wodę. Pierwszą fazą zabiegu jest oczyszczenie cery z zalegającego łoju jak też zaskórników poprzez zasysanie (podciśnieniowo).

Jeśli prezentowana w tym artykule problematyka jest dla Ciebie interesująca, to dodatkowo zobacz także podobne warte zapoznania się (http://annalotan.pl/) artykuły!

Później przeprowadza się mikrodermabrazję wodną, czyli złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o rozmaitej grubości (są one dostosowywane do rodzaju skóry). W toku zabiegu woda schładza skórę, osłabia dyskomfort towarzyszący złuszczaniu oraz dodatkowo nawilża. Hydrabrazja jest określona dla każdego typu skóry, nawet czułej a także naczynkowej.

Mikrodermabrazja, zwana też mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym, w pełni nadzorowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, za pomocą diamentowych głowic z użyciem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza cerę z martwych komórek a także upraszcza przenikanie składników aktywnych. Mikrodermabrazja diamentowa jest przeznaczona dla osób z cerą problematyczną (głównie cera mieszana, tłusta).

Powyższe zabiegi wykonuje niemal każdy salon urody.