Odbudowa i głębokie odżywianie struktury włosów

zakupy
Kreatyna to naturalny budulec budowy włosów. Tracimy ją w efekcie przesadnej stylizacji włosów, działaniem promieni UV, farbowania i niepomyślnych warunków atmosferycznych.
Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, jakiego zamierzeniem jest odtworzenie budowy włosów, ich intensywne odżywianie i wygładzenie.

zakupy
Autor: EscapadaRural
Źródło: http://www.flickr.com

Zabieg zaleca się szczególnie osobom, których włosy są zniszczone, poblakłe, kruche, gdy brak im blasku, regeneracji i wygładzenia, puszą się i nie dają się okiełznać (). Receptura zabiegu została opracowana w Brazylii z myślą o paniach, które cieszą się bujnymi, lecz puszącymi się, kręconymi i wysuszonymi słońcem włosami. Wygładzanie włosów wykonywane w Brazylii miało na celu wygładzenie niesfornych kędziorów, oraz zabezpieczenie przed wilgocią, również aktywnością słońca.
Mieszanki keratynowe użytkowane podczas zabiegu, włączają nie tylko keratynę, która odbuduje uszkodzone włosy, lecz również antyoksydanty, wyciągi z roślin i witaminy, które mocno nawilżają włosy i dostarczają nieodzownych składników odżywczych, oraz kwasy tłuszczowe, które tworzą na włosach niewidoczną barierę osłonową przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Trwałe prostowanie włosów to zabieg przynoszący włosy gładkie, proste, nawilżone, dogłębnie odżywione, zregenerowane, połyskujące, prężne, podatne na stylizację (trwale prostuj włosy).
Efekty tego procesu trzymają się kilka miesięcy zależnie od rodzaju i gęstości włosów.

Oddziaływanie na stałość zabiegu posiada również dobra pielęgnacja włosów. Trzeba używać szampony bez soli, używać keratynowe odżywki, również maski bez silikonów.