Operacje laserowej korekty wzroku

Laserowa korekcja wzroku
Wzrok to niezwykle ważny i delikatny organ. Zabiegi laserowej korekcji wzroku są teraz najbezpieczniejszym trybem stałego pozbycia się ułomności takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Laserowa korekcja wzroku Warszawa to skrupulatne wymodelowanie konturu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie świetlne były koncentrowane na siatkówce i konstruowały czytelny obraz.

Poprawa wzroku
Autor: iStock
Źródło: iStock
Współczynniki wiązki światła laserowego programowane są pojedynczo dla każdego oka w oparciu o dane zgromadzone podczas badań wstępnych chorego. W wypadku krótkowzroczności efektem korekty jest spłaszczenie, a w wypadku dalekowzroczności uwydatnienie centralnej części nawierzchni rogówki.

O kwalifikacji pacjenta do zabiegu decyduje lekarz okulista (optyk internetowy) który się specjalizuje w chirurgii refrakcyjnej. Zdarza się, że kwalifikację wykonują lekarze, którzy osobiście nie realizują zabiegi. W takim wypadku i tak rozstrzygającą decyzję o zrealizowaniu i przebiegu operacji podejmuje operator. Laserowa korekcja wzroku Warszawa stosowana jest od kilkunastu lat jako trwała metoda umożliwiająca kompletną korekcję wzroku . Skorzystało z niej już z powodzeniem kilkanaście milionów pacjentów na całym świecie.

Laserowa korekcja wzroku Warszawa wykonywana jest przy zastosowaniu najnowocześniejszego spośród użytkowanych aktualnie strategii. Poza wspaniałym przyrządem, dla otrzymania przewidywanych efektów korekty wzroku, istotne jest doświadczenie operujących chirurgów refrakcyjnych. W trakcie operacji do oka pacjenta podawane są krople przeciwbólowe, zastosowanie jakich czyni taki zabieg bezbolesnym. wzroku (zobacz nasz odsyłacz)

Przeprowadzany jest w pozycji leżącej, a głowa jest ułożona na szczególnej podkładce uniemożliwiającej poruszenie głowy. Proces trwa kilkanaście minut, natomiast czas samego laserowania to jedynie kilkanaście sekund.

Gdy laserowa korekta wzroku (Warszawa) pozostaje zastosowana w metodach powierzchniowych, zdjęty nabłonek ulega zwyczajnej odbudowie po operacji . Zaletą sposobów głębokich jest skrócony okres rehabilitacji wzroku po zabiegu i szansa korekcji dużych skaz.