Otworzenie gabinetu kosmetycznego – ile może wynieść wyposażenie salonu?

gabinet kosmetyczny, fotele
Otworzenie gabinetu kosmetycznego to świetny pomysł na rozpoczęcie własnego biznesu. Pierwszą sprawą, po wynajęciu pasującego lokalu, jest określenie kwoty, która będzie wydana na kupienie wyspecjalizowanych sprzętów i pozostałych akcesoriów potrzebnych do pracy kosmetyczki. Wtedy trzeba się zastanowić, jakie urządzenia są najbardziej użyteczne, a jakie można kupić nieco później, gdy biznes zacznie przynosić zyski.

salon urody, kobiety
Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
Do najprostszych zabiegów, oferowanych w niemalże każdym salonie kosmetycznym, zalicza się manicure i pedicure. Dlatego też należy zwrócić większą uwagę na staranne urządzenie kącików do tego rodzaju usług. Wygodne fotele do pedicure i manicure dadzą klientkom wyjątkowy komfort w czasie zabiegu i pozwolą im się w pełni odprężyć. Profesjonalna frezarka do manicure oraz naświetlająca lampa zadbają natomiast o to, by wykonany zabieg odznaczał się nieskazitelnym efektem końcowym (cosmed24). Warto również zadbać o mniejsze sprzęty, takie jak pęsety, pilniki czy cążki – są one bardzo często używane i dlatego powinny odznaczać się starannym wykonaniem i trwałością.

Ceny za fotele do pedicure wahają się w okolicach 1000-1200 zł, dobra frezarka do manicure kosztuje z kolei około 1000-1500 zł. Każdy salon kosmetyczny musi również dysponować stanowiskiem do zabiegów na ciało i twarz, takich jak mikrodermabrazja, depilacja czy peelingi. W tym celu potrzebny jest wygodny fotel kosmetyczny (koszt to ok. 2000 zł), a także ogrzewacz do wosku, sterylizator do sprzętu oraz urządzenia do wykonywania peelingu i mikrodermabrazji. Na koniec trzeba również pamiętać o potrzebnych szafkach do przechowywania preparatów kosmetycznych czy blatach do pracy – to one mają wysoki wpływ na wygodę podczas pracy i budują pierwsze wrażenie o salonie kosmetycznym.

paznokcie, manicure
Źródło: http://sxc.hu/
Na wyposażeniu do salonu kosmetycznego nie można oszczędzać. Urządzenia wyższej jakości umożliwią wykonanie fachowych zabiegów, które bez wątpienia zadowolą klientki. Inwestowanie w urządzenia niskiej jakości może z kolei wyrządzić więcej szkód, niż pożytku. Interesującą opcją są również urządzenia wielofunkcyjne, nazywane kosmetycznymi kombajnami. Mają one wiele różnych funkcji, a koszt ich kupna często jest niższy niż cena pojedynczych urządzeń kosmetycznych z osobna.