Idealne nakrycie do stołu – jaka zastawa będzie najładniejsza?

Każda gospodyni marzy by olśnić przyjmowanych gości. Można to wykonać na kilka sposobów – jednym z nich jest odnalezienie perfekcyjnej zastawy stołowej.
Wszystko ma własne trendy, nawet talerze, miseczki i zestaw noży.

sklepy oferują nam wiele wzorów i kształtów – nic zatem dziwnego, że nierzadko mamy problem, co wybrać. Ostatnimi czasy coraz modniejsze stają się przykładowo talerze Takie talerze są bardzo oryginalne oraz pięknie wyglądają na stole, szczególnie w towarzystwie eleganckich elementów.
pediatra
Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
W istocie talerze, szczególnie te do obiadu, to bardzo ważny składnik nakrycia. Spełnia on kilka funkcji. Talerze powodują, że korzysta nam się z nich wygodnie albo też nie. To one odpowiadają za wizualny odbiór całości nakrycia. Co więcej, talerze kwadratowe będą także wpływać na to ile zjemy – im mniejszy talerz, tym skromniejsza ilość jedzenia się na nim pomieści. Warto również zwracać uwagę na materiał, z którego talerze zostały wykonane. Im będzie solidniejszy, tym dłużej będzie można użytkować tą wspaniałą zastawą.
Kształt to nie jedyny element, na jaki należy zwracać uwagę w czasie doboru nakrycia. Ważny jest także kolor – czasami to on przesądza o naszym humorze przy jedzeniu oraz apetycie. Białego koloru talerze kwadratowe są w największym stopniu klasyczne, to samo dotyczy odcienia czarnego. Tego typu kolory dopasowują się do wszystkiego, można je używać w czasie zwykłego obiadu, ale też podczas ważnej oraz eleganckiej kolacji. Coraz częściej jednak kobiety decydują się na inne kolory, by dodać własnej kuchni nieco więcej barw.

Jeśli chodzi o tworzywo, najlepiej kupować talerze wyprodukowane z ceramiki albo szkła. To najbardziej eleganckie talerze, są jednocześnie niewrażliwe na zniszczenia lub zadrapania. Dostępne są też zastawy wykonane z tworzyw sztucznych, jednak nie robią one tak dużego wrażenia jak ceramiczne.
Do zastawy dobierz także pasujący zestaw (zobacz – zestaw do makijażu permanentnego) noży,sprawdz zestaw noży by uzupełnić całość.
Talerze, szczególnie te eleganckie, to czasami dość drogi koszt. Opłaca się mimo to posiadać przynajmniej jeden droższy zestaw stołowej zastawy, by być gotowym na wszystkie niespodziewane święta.