Pielęgnacja twarzy mężczyzny i środki higieny wykorzystywane podczas golenia.

twarz mężczyzny
Znany jest stereotyp, który mówi, że dbanie o urodę i pielęgnacja własnego ciała to częściej dziedzina kobiet niż mężczyzn. I jest to stereotyp jak najbardziej wiarygodny i szczególnie ugruntowany zarówno kulturowo, jak również w biologii mężczyzny. Inaczej niż kobiety, faceci w głównej mierze nie postrzegają siebie jako obiektu adoracji, więc nie dostrzegają przyczyny, dla której musieliby specjalnie korzystać z kosmetyków czy zajmować się pielęgnacją skóry.

golenie się
Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto powody tej sytuacji nie są jedynie uzależnione od psychiki – fizjologia wszystkich panów jest taka, że umożliwia nieco mniej troszczyć się o swoją aparycję bez znacznego uszczerbku wizerunkowego – kremy męskie. Dla przykładu, mężczyźni posiadają o około 25% grubszą i bardziej owłosioną skórę niż kobiety, co czyni ich bardziej odpornymi na czynniki zewnętrzne i mniej wrażliwymi. Taka przyrodzona ochrona nie daje przyzwolenia jednakże, że faceci mają się zapuszczać. Wciąż zostaje przecież przynajmniej sprawa golenia się. Angielski dramaturg Somerset Maugham stwierdził niegdyś, że w każdym goleniu brzytwą skrywa się pewna filozofia.

Zobacz dodatkowo te niebanalne wskazówki ze strony (http://prestiz.eu/), które przeczytasz pod tym odnośnikiem – one również przedstawiają to zagadnienie.

Trudno nie przyznać prawdy temu stwierdzeniu, skoro jest to czynność, która zdaje się być jednym z najdonioślejszych wyzwań, z którymi zmierzyć się musi każdy mężczyzna dzień w dzień z rana w łazience (pomijając tych zapuszczających zarost, oczywiście) – żel do golenia jest niezastąpiony.

dbający o siebie mężczyzna
Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma zapewne wypracowane sposoby i rytuały przy goleniu twarzy. Oprócz nieodzownego przyrządu, jakim jest maszynka do golenia (kiedyś żyletka), potrzeba również kosmetyków, które ułatwią nam czas spędzony przed lustrem. Najczęściej używany dziś kosmetyk to żel do golenia, nieraz stosuje się także kremy męskie po goleniu, aby załagodzić nieco piekące uczucie potraktowanej ostrzem skóry. Jeśli chodzi o dobór kosmetyków, wygląda na to, że jesteśmy zachowawczy. Jednak na rynku pojawiają się coraz częściej nowości, które warto wypróbować, jak chociażby MEN-U ‘matt skin refresh gel’, czyli żel do skóry wspomagający likwidację wrastajacego zarostu – .