Pocenie się wydaje się być normalną sprawą dla każdego ciała. Zatem nie powinniśmy się tym zbytnio przejmować, jeśli zdarza nam się to rzadko

Krem nawilżający
Pot jest niezbędny każdemu z nas. Bez potu bylibyśmy bezbronni wobec sporej liczby zarazków. Zatem tworzy on pewną naturalną warstwę ochronną.

Jednakże jeżeli pocimy się zbyt bardzo, to zapewne ma to zły wpływ na nasze morale – niemiło czujemy się w towarzystwie innych ludzi, wstydzimy się zbyt dużej potliwości. Należy wtedy pomyśleć nad przyczynami owej sytuacji.
Sprawa nadpotliwości nie dotyczy zbyt wielu ludzi. Szacuje się, że jest to zaledwie 1% ogółu. To co nierzadko wydaje nam się być nadmierną potliwością zwykle jest odpowiedzią na stres, pogodę albo ostre potrawy w restauracji. Jednak Ci, których faktycznie dotyka ten kłopot, muszą zastanowić się nad kuracją. Nierzadko należy także rozgryźć podłoże takiego stanu. Nierzadko bywają to schorzenia przykładowo cukrzyca, nadczynność tarczycy, infekcje, intoksykacja czy nowotwory – patrz.

Krem nawilżający
Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic
Jeżeli jesteś mieszkanką Dolnego Śląska i ciekawi Cię leczenie nadpotliwości Wrocław posiada świetne kliniki, gdzie stacjonują specjaliści w tej dziedzinie. Na ustalonym spotkaniu na pewno będziesz dokładnie wypytany o sytuacje, w których się pocisz. Po ustaleniu faktów doktor przystąpi do stosownego leczenia. Ma możliwość zaproponować modyfikację nawyków żywieniowych, kremy lub nawet kurację z wykorzystaniem toksyny botulinowej – Dermamed.

Bazuje ona na zablokowaniu nerwów pobudzających gruczoły potowe za pomocą malutkiej igły. Wynik jest rewelacyjny i utrzymuje się nawet przez prawie rok.