Zapewnij swej cerze to, co najdoskonalsze, odwdzięczy ci się pięknym wyglądem,

krem nawilżający
Każdego dnia skóra jest narażona na wpływ czynników zewnętrznych, co nie okazuje się dla niej korzystne. Pod ich wpływem staje się wysuszona, zanieczyszczona, traci koloryt oraz zdrowy wygląd. Skóra wymaga codziennej prawidłowej pielęgnacji, w odmiennym wypadku szybciej się starzeje i wygląda naprawdę brzydko. Warto wiedzieć, jakie kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne stosować, żeby przywrócić jej młody wygląd.

zapachy
Autor: Izabela Sokołowska
Zanieczyszczenia źle wpływają na skórę
Codzienne oczyszczanie twarzy oraz szyi bywa niesamowicie ważne. W ciągu dnia na skórze osiadają drobinki zanieczyszczeń gromadzące się w powietrzu, na ulicy, w domu. To wszystko razem z resztkami makijażu powinno się koniecznie zmyć z końcem dnia, by odświeżona skóra miała szansę odpocząć i regenerować się podczas nocnego wypoczynku. Oczyszczanie skóry nie może przebiegać z użyciem wody i mydła, to bowiem bardzo szkodliwa praktyka. Do oczyszczania powinno się używać specjalnych kosmetycznych preparatów, jak płyny micelarne czy środki do demakijażu. Panie lubią różnorakie środki, a na półkach drogerii jest ich na tyle, że każdy może wśród mleczek, żeli oraz płynów wybrać kosmetyk na miarę swoich potrzeb – ważne źródło o oczyszczaniu twarzy.
Nie zapomnij o nawilżeniu – wejdź.
Kobiety, które chcą zapewnić sobie zdrową oraz świeżą skórę, nie powinny zapominać o jej nawilżaniu. Sucha skóra prędzej się starzeje, traci sprężystość, staje się matowa i szorstka w dotyku. Łatwiej także zjawiają się na niej zmarszczki oraz pozostałe niedoskonałości. Aby właściwie nawilżać skórę twarzy i szyi należy stosować krem nawilżający. Taki kosmetyk potrzeba używać już od wczesnych lat, bo chociaż u młodszych kobiet tego tak nie znać, ich skóra też potrzebuje nawilżenia, a jego brak owocuje potem wcześniejszymi symptomami starzenia.
krem nawilżający
Autor: genebrooks
Źródło: http://www.flickr.com
Skóra ma swoje potrzeby

Dobór kosmetyków powinien być ściśle uzależniony od potrzeb, jakie wykazuje konkretny typ skóry. Kobiety mają różnorakie rodzaje cery od suchej, poprzez mieszaną to tłustej bądź naczynkowej. Każda z nich wymaga innego sposobu pielęgnacji oraz stosowania właściwych kosmetyków. Katalog środków do pielęgnacji jest teraz bardzo rozległy i interesujący. Dzięki temu każdy ma okazję, by wybrać kosmetyki idealne dla siebie i własnej skóry. Należy pamiętać także o tym, że nie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są zalecane przy każdym typie cery, także tu należy zachować rozwagę.