Podstawy samodzielnego barwienia włosów

pielęgnacja włosów
Samodzielne barwienie włosów to za każdym razem wyzwanie. Bez znaczenia, czy wykonywałaś to już setki razy, czy debiutujesz. Nigdy bowiem nie wiadomo, jaki będzie efekt.
Farbkę do włosów kup w odpowiedniej drogerii, gdzie sprzedawcy pomogą dobrać perfekcyjny preparat do twych włosów oraz odpowiedni kolor.

Obuwie jesienno-zimowe, karmelowe Solo Femme
Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme

pielęgnacja włosów
Autor: Mateus Lunardi Dutra
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego uważnie przeczytaj etykietę. Im więcej w recepturze składników pielęgnacyjnych, tym środek lepszy. Najlepiej jeśli mieści tłuszcze, woski czy też silikony jak też proteiny. Do dobrej farbki zawsze będzie dodana odżywka. Jeśli masz skłonności do uczuleń, sprawdź, czy wytwórca zaleca wykonanie testu alergicznego. Miej na względzie, że taką próbę musisz wykonywać przed każdym następnym zastosowaniem nawet tego samego preparatu, dlatego że czułość na alergeny bezustannie się zmienia oraz możesz zareagować przykładowo wysypką na sprawdzony kosmetyk.
Jak dopasować Kolor.

To ważne opracowanie (http://www.vivamedica.pl/uslugi/terapia-kregoslupa/) odnosi się do publikowanej tu kwestii, więc jeżeli jest ona godna Twej uwagi, to wejdź na ten link.

Określ swój typ urody. Fryzjerzy entuzjastycznie posługują się szykiem pór roku. Dla typów letnich a także zimowych wybieramy tonacje popielate, niebieskawe a także lekko srebrzyste. Siwe włosy niekoniecznie trzeba farbować. Dla rodzai wiosennych i jesiennych stosowne są tonacje bardziej złote, czerwonozłote i czerwonawe. Siwe włosy farbujemy. Mówi się, że najlepiej robić trzytygodniową przerwę między jednym a kolejnym barwieniem. Jeżeli jednakże myjemy włosy w miękkiej wodzie, systematycznie je odżywiamy jak też suszymy w sposób naturalny, z pewnością będą wyglądać dobrze, nawet farbowane częściej.

Rekomenduję Londa farby i szampony koloryzujące. Po każdym farbowaniu i ułożeniu fryzury wskazane jest nałożyć na nią dłońmi odrobinę wosku nabłyszczającego.