Pomóż zwierzętom

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
O ile jesteś osobą wrażliwą na sprawy ekologiczne i zamierzasz wspomóc zwierzęta, jest coś, co możesz uczynić. Silny postęp technologiczny dał światu wiele bezcennych rzeczy, to niezaprzeczalny fakt. Jednak należy w tej chwili dodać – światu ludzkości. Zwierzęta wymierają przez szkodliwe zanieczyszczenia z fabryk.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Autor: Betafence
Źródło: Betafence

Całe hektary pradawnych lasów deszczowych są niszczone przez barbarzyńskie przedsiębiorstwa. Zagrożone są ptaki, które porzuciły swoje naturalne miejsca do rozpłodu. Niektóre rodzaje ptaków potrzebują określonych warunków, by się osiedlić. Wytrzebione lasy i głośne szosy powodują, że ptaki zdychają bezpotomnie. Z tej przyczyny wielu ekologów prosi, by stawiać im specjalne budki lęgowe.

Budki dla ptaków, wbrew powszechnemu myśleniu, nie są stawiane tylko do wykładania jedzenia. Ptaki potrzebują odpowiedniego miejsca, gdzie spłodzą małe i będą je wychowywać. O ile masz dobre serce i trochę pieniędzy do włożenia, znajdź w internecie budki lęgowe i zamontuj je gdzieś w swojej okolicy. Zanim to zrobisz jednak, sprawdź, jakie gatunku potrzebują punktów do rozpłodu w rejonie miejsca , w którym mieszkasz. To istotne, gdyż różnorakie gatunki ptaków posiadają inne potrzeby. I tak np. budki lęgowe dla sikorek silnie się różnią od gniazd, w których zamieszkać mogą nasze swojskie bociany.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Autor: Betafence
Źródło: Betafence

Jeśli lubisz konstruować różne przedmioty z drewna i masz trochę wolnego czasu, zbuduj budki lęgowe samodzielnie. Z ich budową da sobie radę każdy, nawet laik w kwestii majsterkowania. Kluczowe jest to, żeby dowiedzieć się, jaką budowę i wielkość musi mieć budka lęgowa dla danego gatunku. Jeżeli nie zastosujesz tych wytycznych, zwierzęta mogą zwyczajnie ignorować twoją konstrukcję. Zanim zamontujesz ją w jakimś rejonie, dowiedz się od kompetentnych osób, gdzie należy ją wstawić. Możesz też poszukać tych danych w portalach branżowych. Zwierzęta – czytaj w serwisie

Źródło: sklep na pTAK!