Problem ze znalezieniem skutecznego sposobu na pozbycie się zarostu

skóra - rzut
Golenie to jedna ze standardowych czynności wykonywanych przez większość mężczyzn. Chociaż jest ona zwykle robiona rutynowo i nie sprawia większych kłopotów, to jednak w nielicznych sytuacjach mogą pojawić się utrudnienia ze skutecznym zniwelowaniem niepotrzebnego zarostu.Problem pojawia się, kiedy mężczyzna ma wyjątkowo twardy zarost, który trudno usunąć za pomocą klasycznych maszynek do golenia.

skóra - rzut
Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
skóra - rzut
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Pewnym rozwiązaniem pod tym względem jest z pewnością brzytwa na żyletki, a zatem całkiem inny rodzaj golenia. Tradycyjna brzytwa jest obecnie bardzo rzadko stosowana do pozbywania się zarostu, z kolei brzytwa na żyletki jest na ogół kupowana przez panów, mających na co dzień problemy z efektywnym ogoleniem się przy pomocy jednorazowych maszynek do golenia (dowiedz się o brzytwie na żyletki).

skóra - perspektywa
Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Problemy pojawiają się również, kiedy golenie nie jest przeprowadzane we właściwym kierunku. Nasza skóra ma bowiem swoje upodobania i operowanie brzytwą na żyletki lub maszynką w nieodpowiednim kierunku może prowadzić do nieprzyjemnych powikłań. Do jednych z nich zaliczamy wrastający zarost, który może okazać się bardzo bolesny ).

Co więcej, dość często wrastający zarost jest dodatkowo nieestetyczny, wobec czego jest on bardzo niepożądanym skutkiem golenia. Oprócz nieodpowiedniej techniki golenia wrastający zarost powstaje również wtedy, gdy osoba stosuje nieodpowiednie narzędzie do usuwania zarostu. Stąd też brzytwa na żyletki, chociaż jak można by sądzić jest raczej archaicznym i mało komfortowym narzędziem, jest również często używana przez mężczyzn.

W drogeriach można z kolei dostać rzeczywiście sporo produktów, które mogą złagodzić podrażnienia po goleniu. Do jednych z nich zalicza się popularna woda kolońska , która dla wielu mężczyzn stanowi jednocześnie rodzaj perfum.

Jeżeli ten temat Cię zainteresował, to na pewno zainteresuje Cię również nowa treść (http://www.uniquecos.pl/produkt/regenerujaco-rozswietlajacy-krem-z-pylem-diamentowym/) na prezentowane zagadnienie, ponieważ też posiada atrakcyjne informacje.

Woda kolońska obecnie straciła nieco na znaczeniu, ponieważ na rynku jest naprawdę bogata oferta różnych kosmetyków przed i po goleniu. Dostępne są także w sprzedaży kosmetyki, jakich rolą jest zapobieganie wrastającemu zarostowi.Szeroki wybór, jeżeli chodzi o kosmetyki (odmładzający krem na noc) do golenia sprawia, że często mężczyźni mają problem z kupieniem najlepszych preparatów. Wiele zależy też od rodzaju skóry oraz oczywiście od genów.