Depilacja

Już dziś zadbaj o gładkie nogi
Od dosyć dawna jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych jest depilacja. W przypadku panów jest to przede wszystkim usuwanie zarostu na twarzy. U kobiet wyboru miejsc do depilacji dokonuje się na podstawie osobistych preferencji i rodzaju owłosienia. Jest to w takim razie kwestia indywidualna.

Dbaj o nogi w pracy i w domu
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Usuwanie owłosienia może przebiegać na różne sposoby. Oprócz metod tradycyjnych na dzień dzisiejszy często wykorzystuje się do tych zabiegów profesjonalny sprzęt, jakim jest laser diodowy. Różne formy charakteryzują się także różną skutecznością, przejawiającą się przede wszystkim w szybkości ”powracania” owłosienia.

Depilacja samodzielna

Redukcji niechcianego owłosienia dokonuje się własnoręcznie różnymi metodami. Podstawową stanowi golenie. W dawnych czasach do tego celu używane były brzytwy i żyletki. Obecnie najczęściej używane są jednorazowe maszynki do golenia. Mogą one składać się z dwóch lub trzech ostrzy, niekiedy posiadają również wymienne końcówki. Przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wymagają stosowania środków kosmetycznych w formie pianki lub żelu do golenia. Ich skuteczność niestety jest niska, włosy bardzo szybko odrastają. W tym miejscu więcej newsów: kosmetyki do włosów.

Alternatywę stanowią golarki i depilatory elektryczne lub zasilane bateriami. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wielorazowego używania oraz wygoda w używaniu. Są również skuteczniejsze od tradycyjnych maszynek. Depilatory dla pań to przyrządy stale udoskonalane; nadal jednak stosowanie ich wiąże się z bólem. Tak samo kwestia przedstawia się w przypadku plastrów z woskiem. Tę formę także można wykorzystywać samodzielnie. Jest jednak przeznaczona do depilacji tylko niektórych okolic, ponadto wiąże się z dużym poziomem bólu. Dla zaciekawionych tematem: .

Depilacja w salonie kosmetycznym

Coraz więcej osób wybiera usuwanie zbędnego owłosienia w salonie kosmetycznym. Ceny takich usług są znacznie wyższe niż w razie depilacji na własną rękę, są jednak o wiele skuteczniejsze. Dużą popularność zyskało ostatnio wykorzystanie takich technologii jak laser diodowy. Tak samo popularna staje się fotodepilacja. Obydwa zabiegi są stosunkowo mało bolesne, odznaczają się za to dużą skutecznością.

Jeśli masz ochotę poznać więcej faktów na to zagadnienie – poczytaj również (https://www.optegra.com.pl/choroby-oczu/choroby-oczu/zwyrodnienie-plamki-amd-/zwyrodnienie-plamki) wszystko, co Cię interesuje na podobny temat.

Ich koszt jest zróżnicowany w zależności od okolicy, z której usuwa się owłosienie.