Rowerki treningowe i izotoniki.

Rowerzysta
Sklep internetowy oferuje w atrakcyjnych cenach – rowerki stacjonarne i napoje izotoniczne.
Rowerki stacjonarne zalicza się z pewnością do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych urządzeń pośród całej gamy dostępnych sprzętów fitness. Rowerki stacjonarne to urządzenia służące do ćwiczeń cardio. Mogą być także stosowane w rehabilitacji. Polecane są dla ludzi z każdej grupy wiekowej, o różnym stopniu sprawności fizycznej.

więcej
Autor: + Rainbow +
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę różnorodne potrzeby wśród klientów, rowerki stacjonarne dzielą się na kilka typów, a więc z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie. Rowerki stacjonarne porównując do innych sprzętów fitness – niewiele obciążają nasze stawy, tak, więc będą doskonałym wyborem w szczególności dla osób posiadających tego rodzaju problemy.

Dzięki regularnemu uprawianiu tego sportu nie tylko polepszymy swoją kondycje, pozbędziemy się tkanki tłuszczowej, zrzucimy zbędne kilogramy, ale też uelastycznimy naszą skórę. Zwiększy się wydolność naszego układu krążenia oraz układu oddechowego, zwalczymy stres oraz poprawimy samopoczucie.W trakcie treningu aktywizujemy kolejne partie mięśni łydek, ud oraz pośladków. W trakcie ćwiczeń mocno napięte są także mięśnie górnych partii naszego ciała, to jest mięśnie brzucha, klatki piersiowej oraz ramion. Napoje izotoniczne – polecamy – mają na celu wyrównanie poziomu wody i elektrolitów wydzielanych z organizmu w czasie pocenia się, a także uzupełnienie witamin,soli mineralnych i w małym stopniu węglowodanów, spalanych w czasie wysiłku fizycznego.

W czasie ćwiczeń w naszym ciele ubywa wody, organizm się przegrzewa, a zapasy węglowodanów maleją. Dlatego czujemy zmęczenie. Spożywanie napojów izotonicznych może to uczucie opóźnić poprzez dostarczenie łatwo dostępnej energii z węglowodanów i nawadnianie. Sód zawarta w co poniektórych napojach izotonicznych przeciwdziała powstawaniu skurczy mięśni.W odróżnieniu od energetyków, izotoniki posiadają mała zawartość cukru i w niewielkim stopniu nasycone są dwutlenkiem węgla.

Napoje izotoniczne są bardzo potrzebne w czasie uprawiania sportów wymagających długiego i intensywnego wysiłku, np. kolarstwo, biegi długodystansowe oraz w turystyce kwalifikowanej, szczególnie górskiej – ponieważ skutecznie gaszą pragnienie i utrzymują wodę w organizmie, ale też uzupełniają mikro- oraz makroelementy, które są niezbędne do wydolności fizycznej i sprawności. Izotoniki dostępne są w powszechnej sprzedaży, jak i w wyspecjalizowanych sklepach sportowych.