Różnorodne rodzaje szamponów do pielęgnacji różnych rodzajów włosów – chwyt marketingowy czy rzeczywiste zastosowanie.

szampon do włosów kręconych
Rynek produktów do pielęgnacji włosów rozwija się w bardzo szybkim tempie. Obecnie poza rozlicznymi markami szamponów i odżywek pojawiają się również produkty dostosowane do różnego typu włosów. Czy nie jest to jedynie chwyt marketingowy? A może powinniśmy powrócić do wywaru z pokrzywy z odrobiną jajka?


Jeszcze na początku lat 90-tych XX wieku w Polsce najpopularniejszym produktem higieny osobistej było mydło „Biały Jeleń” i szampon familijny, a w przypadku, pojawiającej się sporadycznie w szkołach wszawicy, stosowało się bardziej wyspecjalizowane produkty apteczne. Następnie zaczęły się pojawiać szampony przeciwłupieżowe oraz do włosów przetłuszczających się, normalnych i suchych. Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł przeciętnemu polskiemu kupującemu szampon kręconych do włosów, cieniowanych, delikatnych oraz, oczywiście, farbowanych. Co więcej uaktywnił się rynek kosmetyków dla mężczyzn, i tak w sklepach zaczęły się pojawiać szampony mające przeciwdziałać łysieniu i siwieniu. Mimo, że wciąż duża grupa Polaków nie odróżnia (lub jest to jej obojętne) szamponu od żelu pod prysznic, produkty te utrzymują sie na rynku. Wśród kosmetyków dla mężczyzn nie znajdziemy, co prawda, takiej pozycji jak szampon do włosów kręconych (te serie skierowane są głównie do kobiet – ), ale wobec rozwijających się potrzeb pielęgnacyjnych klientów płci męskiej, być może w niedługim czasie będą one dostępne. Zasadnicze pytanie dotyczy skuteczności takich szamponów. O ile obecność lub brak łupieżu możemy zauważyć po jakimś czasie stosowania specyfiku o tyle ukazanie efektu cieniowania włosów może mieć raczej charakter czysto psychologiczny. Dziś większość wiodących marek na polskim rynku skupiła się na różnorodności produktu.
kliknij tutaj
Autor: Anne Swoboda
Źródło: http://www.flickr.com

Czy to popularne tzw. szampony loreal czy też inni producenci, wszyscy prześcigają się w prezentowaniu nowości i uskutecznianiu swojego asortymentu. W każdym z poszczególnych typów szamponów czy odżywek znajdziemy inny zestaw dodatków roślinnych takich jak wyciąg z aloesu, pokrzywy, a nawet baobabu, wiąże się to z tym, że każdy z nich ma nieco odmienne działanie. Od dawna rośliny służyły człowiekowi do celów leczniczych i ta ich funkcja pozostaje niezmienna do teraz. Dodatkowo firmy wykorzystują je do procesów pielęgnacyjnych.

Jeśli będziesz zdania, że dobrze byłoby przeanalizować inny aspekt tej kwestii, kliknij tutaj oraz przeczytaj jeszcze więcej treści na ten temat (https://www.psychopakiet.pl/).

Wyciągi z roślin działają jednak raczej na skórę głowy niż na same włosy, bardziej skuteczny jest tu raczej proces nawilżenia tej części ciała człowieka. Poza tym duży wpływ na to jak wyglądają nasze włosy ma to jak sie odżywiamy. Jeśli nasza dieta jest odpowiednia, nasz organizm będzie skuteczniej funkcjonował i wyglądał.

Nie ociągaj się oraz zobacz w najświeższym tekście, w jaki sposób podszedł do takiego tematu inny autor – ten wpis również jest bardzo ciekawy!

Jest to bardzo istotne w przypadku farbowania czy trwałej ondulacji, czyli procesów podczas których narażamy włosy i skórę głowy na działania mocnych środków chemicznych. W takich przypadkach zastosowanie odpowiedniej diety jak i kosmetyków jest bardzo zalecane. Nie ma znaczenia czy to będą szampony loreal czy inne produkty do pielęgnacji, ważne by osoba, która je stosuje odczuwała efekt tych zabiegów. Musimy pamiętać, że oprócz tego, że ludzie maja różnego rodzaju włosy (cienkie, grube, kręcone, proste itd.), to każdy z nich może różnie reagować na dany produkt. Dlatego nie wszystko co jest skuteczne u jednej osoby przyniesie taki sam efekt u drugiej. Ważne aby wybierane przez nas produkty kosmetyczne nie były używane na zwierzętach oraz by nie zawierały szkodliwych parabenów i, jak najbardziej, aby pochodziły ze sprawdzonego źródła.

Najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze, a sprawdzone metody szkodzą najmniej. Przy zakupie kosmetyków pielęgnacyjnych najłatwiej zwrócić się z prośba o poradę do eksperta, należy pamiętać tez o racjonalnej diecie i zdrowym rozsądku.