Rozrywka dla najmłodszych

images
Jeszcze kilka lat temu dzieciaki po lekcjach ciskały torby pod biurko i biegły na dwór. Do domu trzeba ich było zaciągać siłą. To właśnie poza nim działy się najlepsze historie. Można było zbudować domek na drzewie lub pobawić się w ganianego. Chłopaki całymi dniami kopali w piłkę, a dziewczynki bawiły się w piaskownicy. Dzieciaki wręcz żebrały u opiekunów o jeszcze jedną godzinkę zabawy.

Zabawa na śniegu
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Te czasy jednakże minęły. Umysłem dzieci zawładnął telewizor. To właśnie przed nim spędzają cały swój czas po szkole. Przesiadują cały dzień w pokoju, gdy w tym czasie na dworze taka piękna pogoda. To kolejna z przyczyn problemów z kręgosłupem, a także nadwagi wśród dzieci. Brak aktywności fizycznej oraz świeżego powietrza źle odbija się na ich zdrowiu. Dzieciaki są słabe i chorowite. Ciężko jednak je odciąć od ulubionych rozrywek. Czy jest na to jakiś czarodziejski sposób?

Jeżeli już posiadamy w mieszkaniu amatora wszystkich nowości technicznych można zainwestować w dobre konsole do gier . Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież to nic nie zmienia, Dziecko ciągle będzie koczowało w mieszkaniu i wlepiało nos w ekran. Tymczasem, ostatnie gry xbox 360 to coś zupełnie innego. Trzeba tylko zorientować się w temacie, a na pewno uda nam się znaleźć gry, które nie tylko dostarczą naszemu dziecku zabawy, ale również wspomogą jego rozwój.

Na rynku jest dostępnych dużo ciekawych i przede wszystkim gier bez przemocy. Rozwijają one fantazję, logiczne myślenie oraz zręczność. Możemy wybrać tradycyjne ps3 gry z przygodami lub też całkiem inne. Czasem trzeba coś skonstruować. Bardzo popularne są gry sportowe, takie jak na przykład legendarna już Fifa.

Na topie są obecnie interaktywne konsole, które rejestrują każdy ruch. Dosyć już nudy. Stajemy się integralną częścią historii, przez co wczuwamy się we wszelkie przygody jeszcze bardziej. Świetnym pomysłem jest gra wspólnie z dziećmi. To sprawia, że posiadamy kontrolę nad tym, w co w rzeczywistości nasze dziecko gra. Możemy mu również dopomóc, jeżeli sobie nie daje rady z którymś etapem. Dodatkowo, to wspaniała rozrywka, dlatego warto przeżyć to wspólnie.