Schorzenia wątroby – które objawy powinny nas zaniepokoić? Metody na regenerowanie

leki
Wątroba jest niezwykle ważnym narządem. Dodatkowo ma duże możliwości regeneracji. Odpowiada ona za wiele procesów, bez których organizm staje się chory. Warto mieć świadomość, że wszystko, co spożywamy przetwarzane jest właśnie w wątrobie, w związku z tym naprawdę musimy zwracać uwagę na to, co znajduje się w naszym pożywieniu.

Regeneracja wątroby leki Wątroba nie tylko wytwarza i wydziela żółć, lecz także normuje objętość krwi, odbywa się w niej przemiana białek, tłuszczów praz węglowodanów, gromadzona jest witamina A, B12, D i żelazo. Oprócz tego narząd ten neutralizuje toksyny i ochrania organizm przed wirusami oraz bakteriami. Wszelkie właściwości wątroby mówią nam jak bardzo musimy o nią dbać.

Choroba
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Tematem tego artykułu będzie choroba i regeneracja wątroby – objawy i leki. Jak rozpoznać, że naszą wątrobą dzieje się coś niewłaściwego? Należy zacząć od tego, że często objawy nie są jasne. Dlatego też często nie podejrzewamy nawet, że dolegliwości, które odczuwamy są związane z omawianym narzędziem. Istnieją jednak symptomy jasno wskazujące, że wątroba jest chora. Co oczywiste łączymy duże stężenie glukozy we krwi z cukrzycą. Należy jednak wiedzieć, że to także jeden z objawów problemów z wątrobą. Ból w takich schorzeniach niełatwo określić. Kiedy odczuwamy niecharakterystyczny ból w prawym łuku żebrowym, prawdopodobnie to właśnie wątroba. Chociaż wydaje się to niezwiązane symptomem mogą być również nieprzyjemne bóle głowy.

Jeżeli wątroba nie pracuje tak jak powinna, w organizmie gromadzą się toksyny, co może prowadzić nawet do zaburzenia świadomości. Początkowym objawem schorzeń związanych z zaburzeniami żółci jest swąd skóry, który potrafi być bardzo uciążliwy. Kolejnym symptomem jest barwa skóry – żółta, szara lub nawet brązowa cera może sygnalizować chorobę. W trakcie choroby alkoholowej zwiększają się z kolei gruczoły łzowe i ślinianki. Rzecz jasna objawem mogą stać się także wymioty, trzeba wtedy zwrócić uwagę na ich kolor. Gdy wątroba nie działa dobrze u mężczyzn, jednocześnie nie pobiera nadmiaru hormonów żeńskich. Mężczyźnie może podczas choroby urosnąć biust, a jądra zanikać. Gwałtowne zaburzenia może spowodować alkohol, leki lub wirusy.

Tabletki
Autor: Treasure
Źródło: http://www.flickr.com
Poznaj sposoby na zaparcia W jaki sposób regenerować wątrobę? Należy wiedzieć, że toksyny zobojętnia glutation. Aby się wytworzył, potrzebna jest cysteina i witamina C. Pierwszej z wymienionych można szukać w produktach mlecznych, pełnych ziarnach czy w jajkach. Nie powinno się obciążać wątroby. Jeżeli przykładowo bierzemy dużo leków, warto zrezygnować ze słodyczy, alkoholu, papierosów albo tłuszczy zwierzęcych. Pomocny w regeneracji będzie też ostropest plamisty, doskonale odbudowuje wątrobę, a w dodatku ochrania jej komórki i pomaga w wyzbyciu się kamieni. Można go dostać także w postaci tabletek. Kolejno ważne są karczochy, które też ochraniają komórki oraz wzmagają produkcję żółci. Dostępny w aptekach jest sok Vigana Karczoch. Należy wspomnieć jeszcze o mniszku lekarskim, który także wspomaga produkcję żółci i działa przeciwzapalnie. Co możesz jeszcze zrobić dla swojego zdrowia?