Skłonna do alergii skóra głowy

wella maska do włosów
Wszędzie głośno jest o dbaniu o włosy, jakie odżywki do włosów, szampony są najlepsze do odpowiedniego rodzaju włosów.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Profesjonalne odżywki do włosów
Poruszane są oprócz tego kwestie porównania sprzętu do modelowania, jak szczotki czy prostownice. Mało jednak mówi się o pielęgnacji skóry głowy, która jest równie istotna, jeśli nie ważniejsza od włosów. To od jej stanu zależy jak szybko wzrastają włosy, czy są sprężyste i silne.

Skóra głowy to nic innego, jak – poszerzone informacje pod linkiem – głębsza warstwa naszej skóry pod włosami, stąd też może być słabo odżywiona, odwodniona, starzeć się, tak jak nasza inna skóra. Wrażliwa skóra głowy, tak samo jak skóra ciała, odznacza się objawianiem zaczerwienienia i łuszczenia oraz pozbawieniem warstwy ochronnej o kwaśnym odczynie – zrównoważonej mieszaniny hydrolipidów, która ma działanie jak naturalny element ochronny skóry.

Przyczyny bywają różne, zależeć mogą od fundowania różnych zabiegów kosmetycznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet polecane maszynki do strzyżenia, a nawet od wpływu z zewnątrz, takich jak dość wysokie temperatury powietrza i pyły. Choć niestety zbyt gorące powietrze serwują nam różnego rodzaju suszarki do włosów kiepskich firm.Ponadto w grę wchodzą czynniki ściśle genetyczne, które predysponują do posiadania delikatnej powłoki skórnej, co powoduje, że skóra głowy jest bardziej narażona na podrażnienia.

Jeżeli zaobserwowaliście u siebie powyższe objawy, warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do delikatnej skóry głowy, które skutecznie usuną te niemiłe dolegliwości.

Źródło: Lokikoki.pl