Słabe włosy, zmęczona skóra na twarzy, to jeszcze nie armagedon – współczesne kosmetyki śpieszą na pomoc

Modne fryzury i upięcia
Na niewłaściwy stan włosów wpływają rożne, mniej lub bardziej ostre środki do pielęgnacji. Ponadto, tak samo jak skóra twarzy i rąk, są stale narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Gdy włosy robią się przesuszone, kruche oraz podatne na wypadanie, dobrym sposobem staje się ich właściwa odnowa.

Półka z kosmetykami do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zaskakuje w tej sytuacji fakt, iż artykuły produkowane do tego celu stają się niezwykle dynamicznie rozkręcającą się grupą kosmetyków – włosy nad morze.

Preparaty do odbudowy oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnich latach niezwykle popularną, ochoczo wykorzystywaną formą preparatów pielęgnacyjnych stanowią pianki. Kosmetyki te są praktyczniejsze w używaniu, dają się bez trudu i równomiernie zastosować.

W przypadku mocniej uszkodzonych włosów godne zaproponowania są maseczki lub odżywki ochronne, które nakłada się na parę chwil, a potem spłukuje. Zimową porą trzeba poszukać balsamów do twarzy i ciała z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza skórę, a przy okazji jest również ekologiczną substancją promieniochronną.

Promienie słońca działają na naszą skórę przez cały rok. Zimą słonko oddziałuje nadspodziewanie intensywnie. Należałoby więc nie zapominać o właściwej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na nartach. Także w trakcie spacerów pamiętajmy o posmarowaniu odsłoniętej skóry balsamem z ochroną UV. Należy zakupić krem z wysokim filtrem, ponieważ promienie słoneczne wysoko w górach działają z dużo większą intensywnością.

Klientka u fryzjerki
Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy też o zabezpieczeniu wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu – Wazelina – fakty i mity. Przedsiębiorstwa kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o paniach, dla których powierzchowność jest ważna ale mają mało czasu na zabiegi i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym zamierzeniem jest spowodowanie natychmiastowych i namacalnych efektów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Interesującym rozwiązaniem są też rozgrzewające kosmetyki z dodatkiem imbiru, cynamonu oprawki (nasze linki) chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej miły zapach. Gdy mamy potrzebę na ciepłą kąpiel, powinno się dodać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub (cytrynian magnezu cena) grejpfrutowego. Ich zmysłowy aromat zamieni kąpiel w niewielki zabieg spa.