Słabe włosy, zmęczona skóra na twarzy, to jeszcze nie armagedon – współczesne kosmetyki śpieszą na pomoc

Modne fryzury i upięcia
Na niewłaściwy stan włosów wpływają rożne, mniej lub bardziej ostre środki do pielęgnacji. Ponadto, tak samo jak skóra twarzy i rąk, są stale narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Gdy włosy robią się przesuszone, kruche oraz podatne na wypadanie, dobrym sposobem staje się ich właściwa odnowa.

Półka z kosmetykami do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zaskakuje w tej sytuacji fakt, iż artykuły produkowane do tego celu stają się niezwykle dynamicznie rozkręcającą się grupą kosmetyków – włosy nad morze.

Preparaty do odbudowy oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnich latach niezwykle popularną, ochoczo wykorzystywaną formą preparatów pielęgnacyjnych stanowią pianki. Kosmetyki te są praktyczniejsze w używaniu, dają się bez trudu i równomiernie zastosować.

W przypadku mocniej uszkodzonych włosów godne zaproponowania są maseczki lub odżywki ochronne, które nakłada się na parę chwil, a potem spłukuje. Zimową porą trzeba poszukać balsamów do twarzy i ciała z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza skórę, a przy okazji jest również ekologiczną substancją promieniochronną.

Promienie słońca działają na naszą skórę przez cały rok. Zimą słonko oddziałuje nadspodziewanie intensywnie. Należałoby więc nie zapominać o właściwej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na nartach. Także w trakcie spacerów pamiętajmy o posmarowaniu odsłoniętej skóry balsamem z ochroną UV. Należy zakupić krem z wysokim filtrem, ponieważ promienie słoneczne wysoko w górach działają z dużo większą intensywnością.

Klientka u fryzjerki
Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy też o zabezpieczeniu wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu – Wazelina – fakty i mity. Przedsiębiorstwa kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o paniach, dla których powierzchowność jest ważna ale mają mało czasu na zabiegi i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym zamierzeniem jest spowodowanie natychmiastowych i namacalnych efektów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Interesującym rozwiązaniem są też rozgrzewające kosmetyki z dodatkiem imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej miły zapach. Gdy mamy potrzebę na ciepłą kąpiel, powinno się dodać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy aromat zamieni kąpiel w niewielki zabieg spa.