Krem nawilżający i kosmetyki koreańskie

krem przeciwzmarszczkowy
O cerę powinien dbać każdy, niezależnie od płci, bądź wieku. Nawilżanie buzi to istota dobrego wyglądu skóry. Razem z wiekiem zmniejsza się stopień nawodnienia cery, a przez to staje się ona bardziej sucha. Wszelkie typy cery wymagają nawilżania. Podstawowy problem skóry to wysuszenie. Otoczenie zewnętrzne pobudza przesuszaniu się naskórka. Dużo godzin spędzanych w klimatyzowanym pomieszczeniu pobudza utratę wilgotności i elastyczności cery.

kosmetyki
Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
Stosowny krem nawilżający do twarzy (nawilżające kremy) zachowuje wilgoć w głębokich powłokach skóry, uzupełnia braki wody. Krem nawilżający (https://www.beautikon.com/power-10-formula-gf-effector.html) winien stanowić jeden z kluczowych kosmetyków. Nawilżanie twarzy to kwintesencja codziennej pielęgnacji. Odpowiednio nawilżona, jędrna skóra odwdzięczy się porządnym wyglądem. Niestety, nie ma jednego wszechstronnego kremu nawilżającego. Rodzaj kremu powinno się zawsze dobrać do aktualnych wymogów skóry. Silnie wysuszona skóra potrzebuje kremów na podłożu lipoidów. Cera tłusta, wbrew pozorom, również potrzebuje nawilżania.

Do skóry tłustej najodpowiedniej stosować szczególne kremy nawilżające, jakie zarazem matują skórę i normują wytwarzanie sebum. Krem nawilżający nie nawilża bezpośrednio cery, za to dostarcza jej pierwiastków, jakie poprawiają jej funkcjonowanie, pomagają w naprawianiu uszkodzeń, tworzeniu zdrowych komórek, produkcji kolagenu i elastyny, również polepszaniu odpowiedzi obronnych. Pośrednio więc przyczynia się do wyższego nawilżenia. Trzeba mieć na uwadze, że woda nie nawilża, a wysusza skórę. Dlatego po każdym umyciu twarzy należy nałożyć na twarz krem (beautikon.com/pielegnacja-twarzy/przeznaczenie/skora-sucha.html) nawilżający. Kremy nawilżające mogą mieć super lekkie konsystencje.

Takie kremy są doskonałe na lato, albo do skóry złożonej. Krem intensywnie nawilżający jest często bogatszy w składniki, choć niekoniecznie tłustszy. Poleca się jego stosowanie zimą, także osobnikom o suchej skórze. Rynek kosmetyków w Azji wygląda trochę inaczej niż ten w Europie. Producenci z innych części świata przygotowują kosmetyki określone do określonego rodzaju cery. Kosmetyki z Korei (dostępne tutaj) sporządzane są z myślą o rzeczowych efektach, które potrzebuje się uzyskać.