Sposoby na zwalczanie cellulitu

wizerunek - skóra
Wraz z coraz cieplejszymi dniami na ulicach można dostrzec kobiety w coraz bardziej kusych ubraniach. Wiele kobiet ma natomiast z tym spory problem. Jak pokazują badania, w zasadzie co druga kobieta ma cellulit, czyli nadmiar tłuszczu, który wygląda mało estetycznie.

Często cellulit powoduje, że kobieta wstydzi się zaprezentować nie tylko w krótkich spodniach czy spódnicy, ale w praktyce w ogóle unika pokazywania swoich ud i brzucha, bowiem są to obszary najbardziej podatne na występowanie tak zwanej pomarańczowej skórki.

Jak można zwalczyć cellulit? Zwykle panie wybierają dedykowane balsamy proponowane praktycznie w każdej drogerii. Są to rozmaitego typu kremy wzbogacone między innymi o składniki z zielonej herbaty czy też kawy, powodujące ujędrnianie skóry i równocześnie modelowanie sylwetki Warszawa. Tego typu preparaty są dość tanie i powszechnie dostępne, więc nie dziwi, że panie z chęcią po nie sięgają. Badania potwierdzają ich pozytywny wpływ, jednak w pewnych przypadkach może się okazać, że najbardziej intensywnie działający balsam nie pomoże w usunięciu poważnego cellulitu.

skóra - wyobrażenie
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem takie kremy są także niewskazane z powodów zdrowotnych, przykładowo w sytuacji, gdy osoba ma problemy z krążeniem. Dodatkowo, należy przyznać, że ujędrnianie skóry za pomocą balsamów jest raczej pracochłonne i wymaga determinacji. Alternatywą dla osób, które nie mają cierpliwości do używania tego rodzaju preparatów jest zabieg na cellulit. Jest to niewątpliwie szybka metoda walki z pomarańczową skórką i bardziej efektywna. Wymaga jednocześnie większego nakładu pieniężnego.

Taki zabieg na cellulit musi być robiony przez wykwalifikowane w tym kierunku osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami lub rozmaitego rodzaju masażami.

wizerunek - skóra
Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju zabiegi poleca się przede wszystkim osobom, które mają bardzo zaawansowany cellulit i jest to dla nich jedyny sposób na pozbycie się tego problemu.

Modelowanie sylwetki Warszawa można zrealizować także z udziałem systematycznych ćwiczeń, jednakże podobnie jak korzystanie z kremów antycellulitowych jest to dosyć żmudne i długotrwałe, dlatego potrzeba na to znacznie więcej czasu i zaangażowania. Więcej na stronie angelfactory.pl.